Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Mediator OBWE na Ukrainie. "Walczcie słowami, nie bronią"

0
Podziel się:

- Walczcie słowami, a nie bronią - wezwał specjalny mediator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, były wiceszef niemieckiego MSZ Wolfgang Ischinger.

Mediator OBWE na Ukrainie. "Walczcie słowami, nie bronią"
(Youtube/PRTSCR)

Specjalny mediator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, były wiceszef niemieckiego MSZ Wolfgang Ischinger zaapelował do stron konfliktu na Ukrainie o jego pokojowe rozwiązanie.

- _ Walczcie słowami, a nie bronią _ - wezwał. _ - W imieniu OBWE chciałbym zwrócić się do wszystkich mieszkańców Ukrainy, by szukali kompromisów tylko drogą pokojową _ - oświadczył podczas obrad okrągłego stołu jedności narodowej w Charkowie.

Ischinger zwrócił uwagę, że na spotkaniu w Charkowie zgromadzili się przedstawiciele wielu środowisk, co pozwala poznać stanowiska wszystkich stron konfliktu.

_ - Nie możemy, oczywiście, omówić wszystkich kwestii, ale to, co zostało powiedziane w Kijowie i to, co zostanie powiedziane tutaj, pozwoli na zbliżenie wszystkich stron procesu i na wypracowanie wspólnej decyzji co do rozwiązania naszych problemów _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zarzuca cenzurowanie raportów OBWE Ambasador Rosji przy OBWE Andriej Kielin ocenił dzisiaj, że raporty tej organizacji są oczyszczane i wyjałowiane pod presją Kijowa.
Rasmussen: koniec z cięciami wydatków Jak podkreślał Rasmussen, to co obserwujemy teraz na Ukrainie to podważanie fundamentów europejskiego bezpieczeństwa.
Putin popiera mediację OBWE na Ukrainie Aprobata Putina oznacza, że plan OBWE otrzymał już poparcie Rosji, Ukrainy, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych - podkreśliła organizacja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)