Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Matka zabiła dzieci. Będzie kontrola instytucji

0
Podziel się:

Rzecznik Praw Dziecka skontroluje wszystkie instytucje i służby, które zajmowały się Beatą Z. z Hipolitowa. Kobieta usłyszała zarzut wielokrotnego zabójstwa swoich dzieci. Została aresztowana na trzy miesiące.

Matka zabiła dzieci. Będzie kontrola instytucji
(Tim Pearce, Los Gatos/CC/Flickr)

Marek Michalak zapowiedział, że rozważa także _ kontrolę na miejscu _, co - jego zdaniem - przyspieszyłoby procedury. Kontrolowane instytucje i służby mają miesiąc na złożenie szczegółowego sprawozdania w tej sprawie.

Do piątku śledczy podejrzewali kobietę o zabicie dziewczynki, która urodziła się w czerwcu. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania kobiety okazało się jednak, że są tam szczątki czworga dzieci- w piwnicy i na strychu. Prokuratura podejrzewa także, że nie żyje piąte dziecko, ale do tej pory nie odnalazła jego zwłok. Los szóstego- jest nieznany. Przy życiu pozostaje czworo dzieci Beaty Z.

Wcześniej nad kobietą został ustanowiony kurator sądowy w związku z _ nieprawidłowościami w wykonywaniu władzy rodzicielskiej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą ostrych kar. Minimum 25 lat za kratkami Pod koniec czerwca Solidarna Polska złożyła projekt nowelizacji kodeksu karnego zakładający, by za zabójstwo dziecka groziło 25 lat więzienia albo dożywocie.
Zabójstwo w Słubicach. 22-latek oskarżony o zabójstwo Młody człowiek usłyszał zarzut zabójstwa, za który grozi co najmniej osiem lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.
Zastrzelił prokuratora na sali sądowej Sprawcę ujęto w sali sądowej. Policja ustala, jak udało mu się wnieść broń do gmachu sądu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)