Notowania

Przejdź na
zabójstwo
02.11.2012 15:14

Matka podejrzana o zabójstwo więcej niż dwójki dzieci

Niewykluczone, że chodzi nawet o sześcioro dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prokuratura Okręgowa w Łomży (Podlaskie) postawiła zarzuty wielokrotnego zabójstwa 41-letniej mieszkance jednej z wsi w gminie Stawiski, podejrzanej o zabicie swoich nowo narodzonych dzieci - poinformowała prokuratura.

Niewykluczone, że chodzi nawet o sześcioro dzieci. Na początku tygodnia prokuratorzy postawili kobiecie zarzut zabójstwa dwójki jej nowo narodzonych dzieci, których szczątki odnaleziono na posesji. Podejrzana została wówczas aresztowana na trzy miesiące.

Jak podała w piątek na konferencji prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Łomży Maria Kudyba, według obecnej wiedzy śledczych kobieta urodziła w latach 1998-2012 ośmioro dzieci, z których wiadomo, że dwójka żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej).

Jak mówiła Maria Kudyba, co do pozostałej szóstki dzieci (dwóch dziewczynek i czterech chłopców) wiadomo, że urodziły się żywe. Dzieci urodziły się w latach: 1998, 2000, 2003, 2008, 2010 i 2012. _ - Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pięcioro z tych dzieci nie żyje, co do szóstego dziecka - trwają czynności zmierzające do ustalenia, co się z nim stało _ - dodała.

Poinformowała, że choć wiadomo, iż piątka dzieci nie żyje, dotychczas zabezpieczone zostały zwłoki czwórki z nich: w piwnicy pod klepiskiem stodoły oraz na strychu domu. _ Kobieta ukrywała ciąże _ - dodała prokurator Kudyba, odpowiadając na pytanie, jak to się stało, że przez tak długi czas nikt nie odkrył zbrodni.

Prokuratura zaznacza, że śledztwo jest wciąż w fazie wstępnej i na pewno będzie miało charakter wielowątkowy. Wiadomo, że podejrzana kobieta złożyła wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają, jaka jest ich treść.

Czytaj więcej w Money.pl
Katarzyna W. aresztowana. "Mogła zabić" Kobieta ma tydzień na złożenie zażalenia na zastosowanie aresztu. Grozi jej dożywocie. W postępowaniu reprezentuje ją adwokat.
Zamordowali siostrę, bo splamiła honor rodziny Pięcioro rodzeństwa, sprawcy głośnego morderstwa w Niemczech, zostali skazani na kary wieloletniego więzienia.
Jest wyrok w sprawie zbrodni wojennej polskich żołnierzy Sąd pewny swojej decyzji w przypadku trzech sprawców. Co z dowódcą?
Tagi: zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz