Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sosnowiec
14.02.2012 13:00

Matka Magdy nie weźmie udziału w pogrzebie córki

Katarzyna W. zrezygnowała z chęci udziału w środowym pogrzebie swojej półrocznej córki, Magdy - poinformował jej adwokat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Katarzyna W. zrezygnowała z chęci udziału w środowym pogrzebie swojej półrocznej córki, Magdy - poinformował jej adwokat. Nawet gdyby tego chciała, nie mogłaby uczestniczyć w ceremonii, bo prokuratura nie zgodziła się na wydanie jej przepustki.

Podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci córki Katarzyna W. przebywa w areszcie od ponad tygodnia. O przepustkę dla niej na pogrzeb dziecka wnioskował w prokuraturze obrońca podejrzanej adwokat Marcin Szymonek.

Dziś Szymonek oświadczył, że jego klientka chciała uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, jednakże ostatecznie nie weźmie w nich udziału _ z uwagi na możliwość zaistnienia nieprzychylnych zachowań wobec niej samej, a także jej rodziny, a które to zachowania mogłyby zaburzyć powagę uroczystości pogrzebowej i spokój podczas pożegnania jej córeczki _.

Decyzję w tej sprawie Katarzyna W. podjęła dziś rano. Przekazała ją adwokatowi. Informację w tej sprawie przekazano też dyrektorowi aresztu.

Rodzina Katarzyny W. nie chciała, by brała ona udział w pogrzebie, ze względów bezpieczeństwa. _ - Taką wolę przekazał wczoraj mąż Katarzyny, Bartłomiej, jej adwokatowi _ - powiedział radca prawny Jacek Chomicz, pełnomocnik Bartłomieja.

Katarzyna W. - nawet gdyby nie zmieniła decyzji w sprawie udziału w pogrzebie córki - i tak nie mogłaby uczestniczyć w tych ceremoniach. Na wydanie jej przepustki nie zgodziła się bowiem prokuratura. _ - Wydaliśmy zarządzenie o odmowie wydania zgody na przepustkę _ - powiedziała rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek. Pismo w tej sprawie doręczono podejrzanej, jej obrońcy i dyrektorowi aresztu.

Od czasu zatrzymania Katarzyny W. miejsce, w którym znaleziono zwłoki małej Magdy, odwiedziło wielu ludzi, którzy zapalali znicze i zostawiali maskotki. Niektórzy nie kryli skrajnie negatywnych opinii na temat matki dziecka. Wiele krytycznych wobec Katarzyny W. komentarzy pojawiło się także w internecie.

Magda była poszukiwana od 24 stycznia. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynka została porwana. Ponad tydzień temu kobieta przyznała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku i wskazała miejsce ukrycia zwłok. Niemowlę miało upaść na podłogę i uderzyć o próg w mieszkaniu. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że Magda zmarła w wyniku urazu głowy.

Katarzyna W. została aresztowana na dwa miesiące pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Wniosek o areszt prokuratura argumentowała obawą matactwa i ucieczki podejrzanej. Jutro sąd okręgowy ma rozpatrzeć zażalenie obrońcy Katarzyny W. na stosowanie aresztu

Czytaj więcej o sprawie Magdy z Sosnowca
Śmierć Magdy. To przesądzi o zarzutach? Prokuratura zapowiada czynności, które mogą być kluczowe dla charakteru zarzutów stawianych jej matce.
Ojciec Magdy odwiedził żonę. Pod nadzorem Ojciec półrocznej Magdy przyszedł w piątek do katowickiego aresztu, by spotkać się z żoną Katarzyną W.
Są wyniki sekcji zwłok. Wydadzą rodzinie ciało Magdy Biegli ostatecznie ustalili, jak zginęła dziewczynka.
Tagi: sosnowiec, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz