Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Matka i lekarka odpowiedzą za śmierć dziecka

0
Podziel się:

Do pięciu lat więzienia grozi 26-letniej kobiecie i lekarce
rodzinnej, które prokuratura oskarżyła o nieumyślne spowodowanie śmierci 6-latka.

Matka i lekarka odpowiedzą za śmierć dziecka
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)
bELakiZh

Do pięciu lat więzienia grozi 26-letniej kobiecie i lekarce rodzinnej, które prokuratura oskarżyła o nieumyślne spowodowanie śmierci 6-latka. Dziecko zostało zagłodzone. 26-latka przyniosła martwego synka do szpitala, ważył około 6 kilogramów.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera, w poniedziałek akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa w Żarach.

Do śmierci dziecka doszło w lutym ubiegłego roku. Matka przyniosła martwego synka do szpitala na Wyspie w Żarach. Chłopiec dotknięty dziecięcym porażeniem mózgowym był skrajnie niedożywiony. Lekarze podejrzewając, że przyczyną zgonu mogło być wygłodzenie, powiadomili prokuraturę.

bELakiZj

Formułując akt oskarżenia, prokurator opierał się m.in. na opinii specjalistów z dziedziny pediatrii oraz innych dziedzin medycyny z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

_ - Biegli po analizie dokumentacji medycznej wskazali jednoznacznie, że śmierć chłopca miała związek z niedożywieniem. To z kolei było spowodowane błędami w opiece nad dzieckiem ze strony matki i oskarżonej lekarki _ - dodał Fąfera.

Matka chłopca stanie przed sądem pod zarzutem narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez to, że nie zapewniła mu racjonalnego żywienia adekwatnego do wieku i jego stanu zdrowia. Ponadto kobiecie zarzucono, że nie zadbała o rehabilitację dziecka i systematyczną kontrolę stanu jego zdrowia.

_ - Te zaniedbania doprowadziły do skrajnego niedożywienia i wyniszczenia organizmu Oskara i przez to nieumyślnie spowodowała śmierć syna _ - wyjaśnił rzecznik.

bELakiZp

65-letnia lekarka rodzinna, która sprawowała opiekę medyczną nad ciężko chorym dzieckiem, także została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci chłopca. Według prokuratora widząc, że chłopiec jest niedożywiony, nie skierowania go na leczenie na oddział żywieniowy do szpitala.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzuty dla księdza. Molestował 9-latkę O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, po jej powrocie z wycieczki z księdzem.
Zlecił zabójstwo kolegi. Jest wyrok Zdaniem sądu bezpośredni sprawcy zabójstwa działali z niskich pobudek - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
bELakiZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)