Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masowe odraczanie rozpraw. Przez listy

0
Podziel się:

Ponad 40 rozpraw odwołano zaledwie w ciągu ostatniego tygodnia. Praca radomskich sądów została sparaliżowana. Wszystko z powodu zawiadomień, które nie dotarły do zainteresowanych.

Masowe odraczanie rozpraw. Przez listy
(Reporter)
bEUUdYvF

Ponad 40 rozpraw odwołano zaledwie w ciągu ostatniego tygodnia. Praca radomskich sądów została sparaliżowana. Wszystko z powodu zawiadomień, które nie dotarły do zainteresowanych.

Problemy zaczęły się wraz z początkiem roku, kiedy dostarczaniem zawiadomień zajęła się Polska Grupa Pocztowa. Nie we wszystkich miejscach na południu Mazowsza utworzono punkty odbioru przesyłek. Do wielu osób przestały docierać listy polecone.

Jak mówi Joanna Kaczmarek- Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu taka sytuacja ogromnie utrudnia pracę instytucji. Najgorzej było pod koniec stycznia.

bEUUdYvH

Tylko jednego dnia z powodu braku dowodów doręczenia korespondencji nie odbyło się 7 z 26 spraw w Wydziale Penitencjarnym. Odwołano też prawie połowę terminów w Wydziale Karnym Odwoławczym. Dotąd takie sytuacje były incydentalne.

Zgodnie z prawem strony postępowania powinny otrzymać zawiadomienie na 3 tygodnie przed rozprawą.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/resort;sprawiedliwosci;chce;powrotu;asesorow;sedziowskich,191,0,1468607.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rząd chce kolejnych zmian w sądach Ministerstwo Sprawiedliwości chce powrotu asesorów sędziowskich. Musi być okres weryfikacji umiejętności osób, które orzekają w sądach - powiedział wiceminister resortu Wojciech Hajduk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/m295482.jpg ) ] (http://tech.money.pl/hi-tech/artykul/sprawdz-zawartosc-zwyklej-skrzynki-pocztowej-bez-wychodzenia-z-domu,57,0,1463865.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sprawdź zawartość zwykłej skrzynki pocztowej bez wychodzenia z domu Codzienne spacery do skrzynki na listy, wytężanie wzroku, szukanie klucza, gdy ręce są zajęte zakupami... Chyba każdy z nas doświadczył takich problemów. Postifier ułatwi nam monitorowanie naszej skrzynki w prosty i skuteczny sposób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m295147.jpg ) ] (http://tech.money.pl/hi-tech/artykul/amazon-dostarczy-ci-paczke-zanim-ja-kupisz,60,0,1461308.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amazon dostarczy Ci paczkę... zanim ją kupisz Spokojnie, nie musimy jeszcze schodzić do skrzynki na listy i sprawdzać, czy Amazon czegoś tam już nie przysłał. Na razie to tylko patent.
bEUUdYwi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)