Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.07.2012 18:40

Masakra w USA. Mieszkanie sprawcy strzelaniny z Denver zaminowane

Policjanci za pomocą podnośnika dostali się do okna położonego na trzeciej kondygnacji mieszkania sprawcy i przeszukali wnętrze zdalnie sterowaną kamerą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aresztowany sprawca strzelaniny w kinie w miejscowości Aurora na przedmieściu Denver (stan Kolorado) zaminował swe mieszkanie przy użyciu _ bardzo zaawansowanych _ ładunków wybuchowych - poinformowała dziś tamtejsza policja.

_ - Jego mieszkanie jest zaminowane. Staramy się ustalić, w jaki sposób unieszkodliwić materiały łatwopalne lub wybuchowe. Może nam to zająć godziny lub dni _ - powiedział szef policji w Aurorze Daniel Oates.

Policjanci za pomocą podnośnika dostali się do okna położonego na trzeciej kondygnacji mieszkania sprawcy i przeszukali wnętrze zdalnie sterowaną kamerą. Okolica została ewakuowana. Uzbrojony napastnik w masce gazowej i kamizelce kuloodpornej krótko po północy z czwartku na piątek zaczął strzelać na premierze trzeciej części filmu o Batmanie _ Mroczny Rycerz powstaje _. Wcześniej cisnął w kierunku widowni pojemnik z gazem. Pokaz odbywał się w kinie w centrum handlowym w Aurorze.

Policja zatrzymała następnie podejrzanego na parkingu w pobliżu miejsca tragedii. Według mediów to 24-letni James Eagan Holmes. W wyniku ataku w kinie zginęło 12 osób. Liczba rannych waha się - według różnych źródeł - od 38 do 55, w tym dzieci. Źródła szpitalne poinformowały, że część poszkodowanych ucierpiała w wyniku zastosowania gazu łzawiącego.

Wśród ofiar są amerykańscy wojskowi - poinformował Pentagon; nie sprecyzował jednak, czy są oni zabici czy ranni. Rzecznik ministerstwa obrony oświadczył, że podejrzany nie miał związków z wojskiem. Zdaniem FBI, nic też nie wskazuje, by sprawca miał powiązania z jakimkolwiek ugrupowaniem terrorystycznym.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t240347.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zbrojenia;w;usa;izba;reprezentantow;za;przerwaniem;wspolpracy;z;rosja,148,0,1128084.html) "Ich śmigłowce zabijają dzieci, a my kupujemy" Amerykański Departament Obrony w środę zamówił od Rosjan 33 śmigłowce wielozadaniowe Mi-17, przeznaczone dla armii afgańskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nielegalni;imigranci;w;usa;rzad;broni;wstrzymania;deportacji,127,0,1128063.html) Ostra krytyka Obamy. W jego obronie stanęła... Sekretarz ds. bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano broniła decyzji prezydenta USA Baracka Obamy o zawieszeniu deportacji młodych nielegalnych imigrantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t219681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rezolucja;w;sprawie;syrii;zawetowana;ostra;krytyka;rosji;i;chin,71,0,1128007.html) Zachód bardzo ostro o Rosji i Chinach. Powód? USA i Wielka Brytania skrytykowały zawetowanie przez Rosję i Chiny rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz