Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina w usa
14.12.2012 22:35

Masakra w szkole w USA. Ożywa dyskusja o dostępie do broni

Obama: Mamy złamane serca. Laureat Oscara: To nie czas, by rozmawiać o prawie dotyczącym broni? Naprawdę?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W związku z masakrą w szkole w Newtown w stanie Connecticut wyraźnie wstrząśnięty prezydent Barack Obama podkreślał, że Ameryka przeżyła już za dużo takich tragedii, i apelował o podjęcie konkretnych działań. * *Amerykański reżyser Michael Moore, zaangażowany w ruch przeciwko dostępności broni, ocenił po strzelaninie w szkole w Connecticut, że _ jedynym sposobem upamiętnienia tych dzieci byłaby ścisła reglamentacja dostępu do broni _. Napisał o tym na Twitterze.

- _ Mamy złamane serca _ - powiedział prezydent Obama i wezwał Amerykanów do odłożenia na bok polityki i podjęcia konkretnych działań, by zapobiec tragediom. - _ Przeżyliśmy za dużo takich tragedii _ - podkreślił.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Obama zwracał uwagę, że większość ofiar to dzieci w wieku od pięciu do 10 lat, które miały całe życie przed sobą, i podkreślił, że nie ma teraz w Ameryce rodzica, który nie odczuwałby takiego samego przemożnego żalu z powodu tego, co się wydarzyło.

Prezydent zarządził opuszczenie flag na gmachach publicznych do połowy masztu. Flagi pozostaną opuszczone do wtorku.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m255649.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strzelanina;w;szkole;w;usa;20;dzieci;wsrod;ofiar,108,0,1216364.html) *Dramat w szkole. Syn nauczycielki zabił 26 osób * Z najnowszych doniesień wynika, że wśród ofiar jest 20 dzieci i dyrektor szkoły. Napastnik zabił swoją matkę, która była nauczycielką. Obama zapewnił, że gubernator Connecticut będzie miał do dyspozycji wszelkie potrzebne środki, by zająć się sytuacją.

- _ Jedyny sposób, by uczcić zmarłe dzieci, to wymagać ścisłej reglamentacji broni, bezpłatnego dostępu do opieki psychiatrycznej i zakończenia przemocy jako programu polityki publicznej _ - napisał reżyser na swoim profilu (MMFlint).

Michael Moore zdobył w 2003 roku Oscara za najlepszy film dokumentalny za _ Bowling for Columbine _, w którym podjął temat masakry 13 osób w 1999 roku w szkole w Columbine w stanie Kolorado. Dokonało jej dwóch nastolatków.

- _ Jeszcze za wcześnie, by krytykować naród zwariowany na punkcie broni. Nie, za późno. Co najmniej trzydzieści jeden zabójstw w szkołach od strzelaniny w szkole Columbine High _ - napisał na Twitterze w reakcji na słowa rzecznika Białego Domu.

Rzecznik Jay Carey, zapytany o konsekwencje strzelaniny w Connecticut w kontekście ograniczenia dostępności broni, odpowiedział, że _ to nie czas _, by rozmawiać o polityce.

- _ To nie jest czas, by rozmawiać o prawie dotyczącym broni? Naprawdę? To kiedy będzie ten właściwy czas? _ - dodał reżyser.

Bilans masakry w szkole podstawowej w Newtown, to - jak poinformowała policja - 20 dzieci i siedmioro dorosłych, w tym sprawca. Według Associated Press, powołującej się na anonimowego przedstawiciela organów ochrony porządku, sprawca masakry, 24-letni Ryan Lanza, zginął od rany postrzałowej, którą sam sobie zadał.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak szaleńca w Kaliforni. Strzelał i żyje Lokalne media podają różne liczby rannych - od czterech do ośmiu. Według USA Today są dwie ofiary śmiertelne. Nic nie wiadomo o motywach napastnika.
Krwawa jatka u fryzjera. Jest reakcja Obamy Mężczyzna otworzył ogień w salonie położonym naprzeciwko centrum handlowego Brookfield Square Mall.
Krwawa strzelanina. Trwa obława na sprawcę Co najmniej 7 osób zostało rannych w wyniku ataku szaleńca w salonie piękności.
Tagi: strzelanina w usa, szkoła, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz