Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masakra w szkole w Rio de Janeiro

0
Podziel się:

Młody mężczyzna zastrzelił co najmniej 12 dzieci oraz ranił 22 osoby.

Masakra w szkole w Rio de Janeiro
(PAP/EPA)

Młody mężczyzna zastrzelił co najmniej 12 dzieci oraz ranił 22 osoby w szkole podstawowej na zachodzie Rio de Janeiro, a następnie popełnił samobójstwo. Stan większości rannych lekarze określają jako ciężki.

Według przedstawicielki lokalnych władz Claudii Costin, masakry dokonał 24-letni Wellington Menezes de Oliveira, który w przeszłości uczęszczał do tej szkoły mieszczącej się w dzielnicy Realengo.

Mężczyzna wszedł do szkoły udając nauczyciela, a następnie otworzył ogień w jednej z klas. Przedstawiciel policji Mario Sergio Duarte poinformował, że zabójca celował w głowy swoich ofiar. Jeden z pracowników szkoły mówił, ze _ cała sala lekcyjna jest we krwi _.

_ - Był dobrze ubrany. Porozmawiał z kilkoma nauczycielami, a następnie wszedł do klasy i zaczął strzelać _ - powiedział zastępca burmistrza dzielnicy Realengo, Edmar Teixeira. Napastnik popełnił samobójstwo, gdy został otoczony przez policję.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z RIO DE JANEIRO (port):

Według dziennika _ O Dia _, Menezes de Oliveira pozostawił list, w którym wyjaśniał motywy zbrodni. Powołując się na policję dziennik _ O Globo _ podaje na swojej stronie internetowej, że list zawiera chaotyczne zdania, z których można jedynie wywnioskować, że mężczyzna cierpiał na chorobę psychiczną i chciał się zabić.

Dziennik _ O Dia _ przytaczał wcześniej także inną wersję wydarzeń, według której 24-latek był ojcem jednego z uczniów szkoły, nękanego przez kolegów.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)