Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masakra w Sudanie Południowym. Według ONZ jest ponad 200 zabitych

0
Podziel się:

Przedstawiciele misji pokojowej ONZ poinformowali, że do masakry wzywano za pośrednictwem lokalnej rozgłośni radiowej. Mężczyzn nawoływano, by gwałcili partnerki swoich przeciwników.

Masakra w Sudanie Południowym. Według ONZ jest ponad 200 zabitych
(Polaris Images/East News)

Ponad 200 cywilów zabito, a ponad 400 zostało rannych w podczas ataku na meczet w Sudanie Południowym w mieście Bentiu. Do masakry doszło w zeszłym tygodniu, gdy rebelianci opanowali miasto. Teraz o swoich szacunkach dotyczących ofiar poinformowali przedstawiciele misji pokojowej ONZ.

Podano też, że podczas opanowania miasta rebelianci atakowali kościoły katolickie, szpitale oraz opuszczoną placówkę ONZ, w której obsługiwano program wsparcia żywnościowego. Według organizacji, w całym mieście podczas ostatniego ataku rebeliantów zginęły _ setki osób _.

Przedstawiciele misji pokojowej ONZ poinformowali też, że do masakry członków konkurencyjnej grupy wzywano za pośrednictwem lokalnej rozgłośni radiowej. Mężczyzn nawoływano, by gwałcili partnerki swoich przeciwników.

W Sudanie Południowym od 2009 roku trwa walka dwóch plemion koczowniczych: Dinków i Nuerów. Rywalizują o dobra naturalne. Konflikt przyniósł tysiące ofiar i setki tysięcy ludzi, którzy opuścili swoje miejsce zamieszkania.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy atak na obóz ONZ dla uchodźców
Szanse na pokój? Stany ewakuowały personel Ruszyły rozmowy z mediatorami; bezpośrednie negocjacje rozpoczną się najwcześniej w sobotę.
Zaskakujące zachowanie prezydenta Sudanu Oskarżony o zbrodnie wojenne prezydent Sudanu Omar el-Baszir złożył wniosek o wizę amerykańską, by w Nowym Jorku wziąć udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)