Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masakra w kinie zainspirowała kolejnego szaleńca?

0
Podziel się:

Mężczyzna, który miał być zwolniony z firmy przesyłkowej, kilkakrotnie telefonował do pracodawcy, by powiedzieć: Jestem Jokerem, załaduję broń i wszystkich wystrzelam.

Masakra w kinie zainspirowała kolejnego szaleńca?
(PAP/EPA)

Mężczyznę, który zapewne zainspirowany strzelaniną w Kolorado na premierze nowego filmu o Batmanie próbował zastraszyć swego pracodawcę, zatrzymano w stanie Maryland; w domu miał duży arsenał broni - poinformowała w piątek policja.

Mężczyzna, który miał być zwolniony z firmy przesyłkowej Pitney Bowes, kilkakrotnie telefonował do pracodawcy, by powiedzieć: _ Jestem Jokerem, załaduję broń i wszystkich wystrzelam _ - wyjaśnił na konferencji prasowej przedstawiciel policji w powiecie Prince George, w pobliżu Waszyngtonu.

Zaalarmowana _ poważnymi groźbami _ policja przeszukała dom podejrzanego, gdzie wykryła _ dużą ilość broni i amunicji _. Znaleziono około 25 sztuk broni palnej, w tym pistolety i broń półautomatyczną, kilka tysięcy sztuk amunicji - podała policja.

Podejrzany nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Na razie został skierowany na badanie lekarskie.

W zeszłym tygodniu podczas premiery najnowszego filmu o Batmanie _ Mroczny Rycerz powstaje _ 24-letni James Holmes otworzył w kierunku widowni ogień; w masakrze w Aurorze w aglomeracji Denver (stan Kolorado) zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych.

Podczas aresztowania Holmes powiedział podobno, że _ jest Jokerem, wrogiem Batmana _, czyli jednym z bohaterów filmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama po masakrze chce kontroli broni Po raz pierwszy od masakry w Aurorze, gdzie w piątek szaleniec zastrzelił w kinie 12 osób, prezydent opowiedział się za restrykcjami w dostępie do broni.
Napisał do psychiatry, że będzie zabijał. Zignorowali go? Sprawca strzelaniny z Denver przesłał wcześniej notes z planami masakry. Nikt go nie otworzył.
Reżyser o masakrze: Okrutny, bezlitosny czyn _ W imieniu aktorów i całego zespołu twórców filmu "Mroczny rycerz powstaje" chciałbym wyrazić nasz głęboki smutek wobec tej bezsensownej tragedii _ - oświadczył reżyser filmu o Batmanie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)