Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masakra w Jemenie. 300 rannych po ataku policji

0
Podziel się:

Policja użyła ostrej amunicji wobec antyrządowych demonstrantów w Sanie. Jedna osoba zginęła.

Masakra w Jemenie. 300 rannych po ataku policji
(PAP/EPA)
bESNwXFN

Policja dokonała o świcie szturmu na obóz antyrządowych demonstrantów w Sanie w Jemenie. Użyto gazu łzawiącego i ostrej amunicji - poinformowali świadkowie i źródła medyczne. Jedna osoba zginęła, a setki zostały ranne.

Według świadków, przedstawiciele sił bezpieczeństwa, uzbrojeni w kije i noże, zaatakowali antyrządowy obóz na placu przed uniwersytetem, na którym przebywały tysiące ludzi.

Według lekarzy, policja uniemożliwia ekipom medycznym dotarcie na miejsce zdarzenia. - _ Myślimy, że rannych zostało około 300 osób _ - powiedział jeden z lekarzy. Dodał, że młody mężczyzna zginął postrzelony w głowę.

bESNwXFP

- _ To była masakra. Policjanci w mundurach i w cywilu atakowali protestujących. Użyli gazu łzawiącego i amunicji _ - mówił jeden ze świadków.

W piątek odbyły się wielkie demonstracje w Sanie i innych miastach Jemenu, których uczestnicy domagali się ustąpienia rządzącego krajem od 32 lat prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Doszło do starć, w których obrażenia odniosło sześć osób.

Demonstrujący odrzucili wcześniejszą propozycję przeprowadzenia referendum w sprawie nowej konstytucji, która miałaby utorować drogę ku ustanowieniu w kraju systemu parlamentarnego.

40 procent spośród 23 mln mieszkańców Jemenu żyje za mniej niż dwa dolary dziennie na osobę.

bESNwXFV
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;narodowe;referendum;w;ciagu;roku,220,0,791516.html) Jemen: Narodowe referendum w ciągu roku Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah obiecał referendum w sprawie nowej konstytucji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t133500.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lud;zada;upadku;rezimu;jemen;wrze,121,0,784505.html) "Lud żąda upadku reżimu". Jemen wrze Zwolennicy i przeciwnicy prezydenta Alego Abd Allaha Salaha demonstrowali w stolicy kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;jemenu;nie;chce;oddac;wladzy,68,0,788804.html) Prezydent Jemenu nie chce oddać władzy Odrzucił przedstawiony przez opozycję plan ustąpienia. Trwają wielotysięczne demonstracje.
bESNwXGq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)