Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Masakra 111" w Brazylii. Sąd skazał 25 kolejnych policjantów

0
Podziel się:

Wyroki zapadają przeszło 22 lata po masakrze, która wstrząsnęła światem i stała się tematem filmów ukazujących nieludzki, łamiący wszelkie prawa człowieka system penitencjarny w więzieniu Carandiru.

"Masakra 111" w Brazylii. Sąd skazał 25 kolejnych policjantów
(Polaris Images/East News)

Sąd w Brazylii orzekł jednakowe kary 624 lat pozbawienia wolności dla 25 policjantów w procesie dotyczącym wydarzeń z 1992 r., gdy w więzieniu w Sao Paulo zamordowanych zostało 111 osadzonych. Zgodnie z prawem policjanci odsiedzą najwyżej 30 lat.

Ich obrońca zapowiedział apelację. Skazani pozostaną na wolności do czasu jej rozpatrzenia. Mimo wyroku 624 lat dla każdego z policjantów w świetle prawa brazylijskiego nie mogą spędzić w więzieniu więcej niż 30 lat.

Była to druga część procesu w sprawie _ masakry 111 _. W kwietniu 23 policjantów, winnych śmierci 12 osadzonych w Carandiru otrzymało jednakowe kary po 156 lat więzienia. Cały proces ze względu na liczbę oskarżonych podzielony został na cztery części. Liczba policjantów i funkcjonariuszy więziennych oskarżonych w tej sprawie wynosi 79 osób.

W 1992 roku bójka między grupami więźniów w Carandiru przerodziła się w zamieszki. Zostały one stłumione przez około 300 policjantów, którzy używając broni maszynowej w ciągu pół godziny zastrzelili 111 więźniów. Sekcja zwłok pokazała potem, że każda z ofiar dostała nie mniej niż pięć kul. Żaden policjant nie zginął.

W pierwszym etapie procesu trzech policjantów sąd uznał za niewinnych.

Wyroki zapadają przeszło 22 lata po bestialskiej masakrze, która wstrząsnęła światem i stała się tematem filmów i książek ukazujących nieludzki, łamiący wszelkie prawa człowieka system penitencjarny w więzieniu Carandiru. W 2002 roku zostało ono zamknięte i w tym samym roku zburzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Za zdradę grozi mu 130 lat więzienia W USA zróżnicowanie wyroków zależy od prawodawstwa poszczególnych stanów. Sędziów wiąże pewien ustawowy zakres, ale może być on bardzo szeroki, a wręcz nie przewidywać kary maksymalnej.
Naczelnik zakładu karnego zabijał więźniów Szef Instytutu Badania Zbrodni Komunizmu w Rumunii Andrei Muraru powiedział, że więźniowie umierali z powodu pobicia, z głodu, braku opieki medycznej i z zimna.
Masowa ucieczka przestępców z więzienia Ponad tysiąc osadzonych w więzieniu w Bengazi we wschodniej Libii dziś z niego zbiegło. Większość odbywała wyroki za poważne przestępstwa - poinformowały libijskie siły bezpieczeństwa.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)