Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Martin Schulz na konwencji krajowej SLD

Politycy Sojuszu zwrócą się do Szefa Parlamentu Europejskiego, by zaangażował się w mediacje między Ukrainą a Unią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Politycy Sojuszu zapowiedzieli, że zwrócą się do Szefa Parlamentu Europejskiego Schulza, by zaangażował się w mediacje UE-Ukraina.

_ - W najbliższą sobotę w Sosnowcu odbędzie się konwencja krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej z uwagi na to, co się dzieje na Ukrainie. Na tej konwencji pojawi się przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który razem z Leszkiem Millerem - który wprowadzał Polskę do Unii Europejskiej - przedstawi propozycje dla Ukrainy _ - powiedział rzecznik SLD Dariusz Joński na konferencji prasowej.

Tadeusz Iwiński zapowiedział, że politycy Sojuszu zwrócą się do Schulza, by zaangażował się w mediacje między Ukrainą a UE. Według posła Sojuszu Zbyszka Zaborowskiego udział szefa PE w procesie rozmów Unii Europejskiej z Ukrainą _ daje szansę na skuteczną mediację między władzami ukraińskimi opozycją a Komisją Europejską _. _ Chcemy prosić Martina Schulza o skuteczną mediację _ - zaznaczył.

Joński uzasadniał, że SLD chce zaangażować się w ten proces, bo z Kijowa dochodzą coraz bardziej niepokojące sygnały. _ - Wiemy, że nie tylko protestowanie na ulicy, ale przede wszystkim przygotowanie dobrej oferty gospodarczej i finansowej może spowodować, że Ukraina, ale też Kijów i prezydent, zostanie przekonana _ - zaznaczył.

Z kolei Iwiński podkreślił, że dla Polski Ukraina ma kluczowe znaczenie. _ - Nie tylko dlatego, że mamy spośród wszystkich państw Unii Europejskiej najdłuższą granicę z tym krajem - 535 km, mamy wyjątkowo dobrze rozwinięte, choć mogłyby być i lepsze, obroty gospodarcze - 8 mld dolarów, wydajemy najwięcej wiz dla Ukraińców, więcej niż wszystkie pozostałe państwa UE razem wzięte _ - tłumaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ukraina jest zawłaszczana przez Putina" Zdaniem prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, Unia powinna zademonstrować Moskwie, że jest główną siłą w Europie.
Van Rompuy rzuca ostre słowa w stronę Rosji - _ Byliśmy już blisko. Nie możemy przegapić tej historycznej randki z historią w przyszłości _- mówił ł szef Rady Europejskiej.
PiS żąda wyjaśnień od Tuska i Sikorskiego Chcą, by premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski odpowiedzieli, dlaczego na szczycie w Wilnie nie podpisano umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.
Tagi: ukraina w unii europejskiej, martin schulz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz