Notowania

Przejdź na
Ewa Kopacz
11.09.2012 15:13

Marszałek Sejmu oburzona wypowiedziami o niepełnosprawnych sportowcach

Ewa Kopacz nie skonkretyzowała, czyje wypowiedzi na temat niepełnosprawnych sportowców ją oburzyły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz jest oburzona haniebnymi wypowiedziami pod adresem niepełnosprawnych sportowców, którzy uczestniczyli w igrzyskach paraolimpijskich w Londynie.

_ - Oburzyły mnie wypowiedzi pod adresem naszych niepełnosprawnych sportowców po zakończeniu igrzysk paraolimpijskich w Londynie _ - oświadczyła Kopacz na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie. Jak oceniła, słowa, które zostały wypowiedziane pod ich adresem, są haniebne. - _ Nikt z nas nie zasługuje na takie słowa, a szczególnie nasi niepełnosprawni sportowcy _ - powiedziała Kopacz.

_ - Jak wszyscy wiemy, sport to walka również z własnymi słabościami i nikt nie wie lepiej od tych ludzi, ile ich to kosztowało wysiłku i determinacji, aby w tych igrzyskach brać udział i jeszcze zwyciężać _ - dodała.

Kopacz nie skonkretyzowała, czyje wypowiedzi na temat niepełnosprawnych sportowców ją oburzyły. W ostatnich dniach wiele kontrowersji wywołał wpis na blogu lidera Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego dotyczący paraolimpiady. Polityk m.in. porównał igrzyska dla niepełnosprawnych do _ zawodów w szachy dla debili _. Ocenił też, że paraolimpiada jest zaprzeczeniem idei sportu.

Marszałek Sejmu przypomniała we wtorek, że 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. - _ Na ten dzień zapraszam wszystkie osoby niepełnosprawne, ale chciałabym również w dniu dzisiejszym poprosić o obecność tychże sportowców _ - powiedziała.

Kopacz zapewniła, że drzwi do Sejmu są otwarte dla niepełnosprawnych. _ - To jest miejsce, gdzie mogą być podejmowani zawsze _ - podkreśliła. Jak mówiła, ważne jest, by niepełnosprawni sportowcy zaszczepili chęć walki ze swoimi słabościami u swoich niepełnosprawnych kolegów.

Czytaj więcej w Money.pl
Z tego paraolimpijczycy cieszą się najbardziej Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli dziewiąte miejsce zdobywając 14 złotych medali, 13 srebrnych i 9 brązowych.
Było gorąco, ale w końcu Polak zwyciężył Polak zrobił kolejny krok, aby w przyszłym roku ponownie mieć szansę starcia o zawodowe mistrzostwo świata królewskiej dywizji.
Joanna Mucha weźmie się za związki sportowe / fot: Reporter Poland/East News" /> Minister bierze się za związki sportowe - _ Nasze osiągnięcia na olimpiadzie nie są zbyt imponujące _ - przyznała Joanna Mucha. I zapowiada rozliczenie związków z działalności.
Tagi: Ewa Kopacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz