Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marihuana
24.05.2014 21:07

Marsz Wyzwolenia Konopi. Manifestowało tysiące osób

W Polsce od 2000 roku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków na własny użytek jest karalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Casarsa/iStockphoto)

Pod hasłem depenalizacji i legalizacji posiadania marihuany na własny użytek kilka tysięcy osób przeszło ulicami Warszawy w Marszu Wyzwolenia Konopi. Jak poinformowała stołeczna policja, manifestacja przebiegła spokojnie.

Uczestnicy imprezy, głównie młodzi ludzie, przed wyruszeniem marszu zgromadzili się przed Pałacem Kultury i Nauki i stamtąd ruszyli przed gmach Sejmu.

Przy dźwiękach muzyki reggae i hip hop uczestnicy marszu skandowali: _ sadzić, palić, zalegalizować! _, nieśli m.in. flagi Jamajki oraz symbole rastafarianizmu. Przemawiający z piętrowych autobusów organizatorzy przekonywali, że legalna marihuana to wpływy do budżetu.

Rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek powiedział PAP, że manifestacja przebiegła spokojnie, bez incydentów. Kilka osób zostało doprowadzonych na komisariaty, gdzie odpowiedzą za posiadanie marihuany.

Organizator marszów - stowarzyszenie na rzecz racjonalnego wykorzystania konopi _ Wolne Konopie _ - sprzeciwia się restrykcyjnej polityce antynarkotykowej, argumentując, że ściganie posiadaczy minimalnych ilości marihuany uderza w konsumentów, a nie handlarzy. Przypomina, że z konopi uzyskuje się nie tylko marihuanę, ale i inne produkty, również w celach leczniczych.

W Polsce od 2000 roku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków na własny użytek jest karalne. Przed rokiem podczas Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie policjanci zatrzymali 64 osoby. Większość za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Problemy branży górniczej. "Nie przez podatki" Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński zapewnił, że to nie nadmierny fiskalizm jest powodem kłopotów branży górniczej.
Zastrzelili studenta podczas demonstracji Zabity student - Daniel Tinoco - i ranni manifestanci padli ofiarą zamaskowanych napastników, którzy ostrzelali grupę studentów, jeżdżąc wokół niej samochodami lub na motorach.
Wielka demonstracja imigrantów z Afryki Prostestują przeciwko odmowie przyznania im przez władze statusu uchodźców i przeciwko zamiarowi umieszczenia setek z nich w ośrodkach.
Tagi: marihuana, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz