Notowania

tv trwam
31.03.2012 18:35

Marsz w obronie wolnych mediów: Nie oddamy TV Trwam

Od 1,5 tys. do 5 tys. ludzi - według różnych szacunku - przeszło ulicami Szczecina w marszu w obronie wolnych mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Od 1,5 tys. do 5 tys. ludzi - według różnych szacunku - przeszło ulicami Szczecina w marszu w obronie wolnych mediów. Marsz poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny w szczecińskiej archikatedrze.

[Na zdjęciu ostatnie protesty przeciwko reformie emerytur]

Uczestnicy marszu przeszli spod świątyni przed urząd wojewódzki, by tam złożyć pismo, w którym sprzeciwiają się nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.

Organizatorami przemarszu były m.in. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Szczeciński Klub Gazety Polskiej, Stowarzyszenie im. Lecha Kaczyńskiego. W proteście uczestniczyli m.in. przedstawiciele Kół Radia Maryja, Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości, w tym zachodniopomorscy posłowie tej partii, m.in. Joachim Brudziński.

Protestujący nieśli polskie flagi, transparenty antyrządowe oraz z poparciem dla Radia Maryja i TV Trwam. Skandowali m.in.: _ Nie oddamy wam Telewizji Trwam _, _ Bolszewika polityka prześladować katolika _, _ Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela wolność słowa nam odbiera _.

_ - Decyzja KRRiTV godzi w wolność religijną i jest ograniczeniem wolności słowa _ - napisali m.in. w swym apelu uczestnicy protestu. Nazwali ją _ polityczną i krzywdząca katolików _. Domagali się, by NIK zbadała proces przyznawania koncesji na multipleksie.

Przemawiając do zebranych Brudziński mówił m.in., że premier Donald Tusk marginalizuje Szczecin, bowiem _ zażądał na piśmie uzasadnienia, dlaczego tor wodny do Szczecina miałby być pogłębiony _. Przypomniał, że wiele przedsiębiorstw szczecińskich upadło, w tym tamtejsza stocznia. Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu - przypominał słowa Lecha Kaczyńskiego.

_ - Dzisiaj z polskiego Szczecina zadajmy pytanie premierowi Tuskowi, czy rzeczywiście postrzega politykę i realizuje ją jako roztropną troskę o dobro wspólne _ - mówił.

_ - My jesteśmy Polakami, a to, że jesteśmy katolikami wcale nie oznacza, że jesteśmy drugiej kategorii. My jesteśmy u siebie i niech z polskiego Szczecina popłynie ten głos, niech zobaczą, że ta ziemia i ci ludzie się budzą, ponieważ chcemy prawdy, chcemy Telewizji Trwam, chcemy wolności mediów i chcemy zakładów pracy w Szczecinie _ - wołał.

Wystąpienie posła tłum nagradzał oklaskami. Wielokrotnie oklaski przerywały też homilię podczas mszy w katedrze, wygłaszaną przez ks. Aleksandra Ziejewskiego, proboszcza szczecińskiej bazyliki pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

Podczas mszy koncelebrowanej przez kilkudziesięciu księży z całej archidiecezji, ks. Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m74570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ojciec;rydzyk;atakuje;anne;grodzka,8,0,1050376.html) *Ojciec Rydzyk atakuje Annę Grodzką * - _ Mężczyzna, który w wieku 56 lat zaczął się robić kobietą _ - mówi o posłance Annie Grodzkiej o. Tadeusz Rydzyk Ziejewski podkreślał, że uczestnictwo w tej eucharystii to _ wyznanie miłości Boga i Ojczyzny oraz prośba, by panowało w niej boże prawo _.

_ - Każda próba domagania się, by życie publiczne i porządek prawny były oparte na ewangelii, spotyka się z ostrym atakiem. Mówią, że Kościół wtrąca się do polityki. Jeżeli poważnie traktujemy Chrystusa, to nie możemy miłości do jego prawdy ograniczyć do tych dziedzin, w których jest ona chętnie przyjmowana _ - przekonywał

_ - Największy grzech wobec narodu to zdrada. Biada tym, którzy okłamują naród. Zjednoczmy się w imię dobra państwa. Szanujmy dziedzictwo, któremu na imię Polska. Nie szukajmy własnych korzyści, szukajmy dobra umiłowanej Ojczyzny _ - zakończył homilię prałat Ziejewski.

W kwietniu zeszłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Lux Veritatis odwołała się od tej decyzji; jej odwołanie KRRiT odrzuciła w styczniu. Fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego.

KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja posiada koncesję na rozpowszechnianie programu drogą satelitarną.

Czytaj więcej o problemach TV Trwam w Money.pl
Bronią Telewizji Trwam. "Bóg, honor, ojczyzna" Ponad 2 tys. osób przeszło ulicami Poznania protestując przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym i łamaniu wolności mediów.
W obronie Kościoła zmobilizują 100 tysięcy? _ Skoro pielgrzymka Rodziny Radia Maryja przyciąga pół miliona ludzi, to do stolicy wybierze się co najmniej 100 tysięcy. _
Spędziła z premierem godzinę. Co robili? Posłanka Beata Kempa osobiście spotkała się dziś z premierem. Rozmawiali o...
Tagi: tv trwam, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz