Notowania

marsz 13 grudnia
14.12.2012 09:14

Marsz PiS 13 grudnia. Grzegorz Schetyna komentuje

Polityk przyznaje, że stosunek opozycji do rzeczywistości bardzo pomaga w utrzymaniu poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dyjuk/Reporter)

*Jarosław Kaczyński odbiera Polakom satysfakcję z osiągnięć - mówi wiceszef PO. *

Grzegorz Schetyna komentował w radiowej Jedynce wczorajsze wystąpienie prezesa PiS w trakcie Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości. Jarosław Kaczyński mówił między innymi, że Wolność w Polsce jest zagrożona. Z taką diagnozą nie zgadza się Grzegorz Schetyna, zarzucając Kaczyńskiemu, że podważa wysiłek wielu pokoleń i osiągnięcia ostatnich 23 lat.

Grzegorz Schetyna przyznaje, że stosunek opozycji do rzeczywistości bardzo pomaga w utrzymaniu poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Według niego, jak długo PiS będzie artykułował problemy obecne w Polsce w sposób, jaki robi to teraz, scena polityczna będzie stabilna, a partia Jarosława Kaczyńskiego pozostanie w opozycji.

Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości zorganizował PiS w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Przemawiając przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, Jarosław Kaczyński skrytykował sytuację w Polsce. Mówił dużo o zagrożeniach wolności, która powinna być fundamentem solidarnego społeczeństwa. Jego zdaniem, pod rządami Platformy Obywatelskiej zagrożona jest zarówno wolność, jak i suwerenność, dlatego należy jak najszybciej doprowadzić do zmiany władzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykuje się wielka manifestacja. 13 grudnia W ocenie Kaczyńskiego, wolność w Polsce jest zagrożona, z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest kwestionowana.
Prezydent spędzi tę rocznicę w więzieniu Prezydent mówił o tym polskim dziennikarzom w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii, gdzie przebywa z oficjalną wizytą.
PiS organizuje kolejny marsz. 13 grudnia Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości ma wyruszyć 13 grudnia o godz. 18 z placu Trzech Krzyży.
Tagi: marsz 13 grudnia, grzegorz schetyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz