Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
29.09.2012 13:53

Marsz "Obudź się Polsko". Ziobro krytykuje rząd Tuska

Przyszliśmy upomnieć się o sprawiedliwość społeczną, prawdę i wolność. Na pewno zwyciężymy - powiedział lider Solidarnej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Przyszliśmy upomnieć się o sprawiedliwość społeczną, prawdę i wolność. Na pewno zwyciężymy - powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podczas wiecu przed pomnikiem Państwa Podziemnego obok Sejmu. Wiec poprzedził marsz _ Obudź się Polsko! _.

- _ Przyszliśmy tutaj dzisiaj głównie, aby upomnieć się o prawdę i o wolność w obszarze mediów. Nasza obecność tutaj jest znakiem sprzeciwu wobec dyskryminacji mediów katolickich, wobec dyskryminacji Telewizji Trwam _ - powiedział Ziobro do kilkuset zebranych na wiecu sympatyków Solidarnej Polski i Radia Maryja oraz związkowców z _ Solidarności _.

_ - Dzisiaj walka o Telewizję Trwam jest walką o polską demokrację. Zwyciężymy _ - oświadczył lider Solidarnej Polski. W ocenie Ziobry, nie ma dnia, aby nie wychodziły na jaw kolejne zaniechania rządu Donalda Tuska, które - według niego - pokazują ogromny rozkład państwa i niesprawiedliwość społeczną.

Jak podkreślił, zarówno afera Amber Gold, jak i zaniechania instytucji państwa ws. śmierci dwójki dzieci z Pucka, oraz _ karygodne błędy _ związane z katastrofą smoleńską, skłaniają do zadania publicznie pytania: - _ Jak działa państwo? _.

Zdaniem wiceszefa SP Jacka Kurskiego, państwo polskie pod rządami PO za nic nie odpowiada. - _ Czego się nie dotknie Platforma Obywatelska to klęska. To jest naprawdę system władzy, który prowadzi nasz kraj do upadku. Trzeba się temu przeciwstawić _ - mówił Kurski podczas wiecu.

Jak zaznaczył, _ trzeba się przeciwstawić logice Platformy, która jest dumna z tego, że jedyne, co państwo potrafi to sprawnie przeprowadzić pogrzeby po kolejnych katastrofach . - W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że nawet pogrzebów ta władza nie potrafiła w sposób godny przeprowadzić. Jeżeli Polska ma się normalnie rozwijać, to musimy powiedzieć Platformie Obywatelskiej - do widzenia. Do widzenia Platformo raz na zawsze _ - podkreślił Kurski.

Po wiecu jego uczestnicy przeszli na Plac Trzech Krzyży, gdzie zamierzają przyłączyć się do marszu _ Obudź się Polsko! _, który przejdzie dziś przez ulice stolicy, demonstrując przeciwko brakowi dialogu społecznego i podnoszeniu wieku emerytalnego oraz w obronie swobód obywatelskich i pluralizmu mediów. Podczas marszu nie jest przewidziane wystąpienie Ziobry.

Od godz. 12 uczestnicy demonstracji zbierają się na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. O godz. 13 rozpoczęła się msza święta. Potem uczestnicy manifestacji mają przemaszerować Traktem Królewskim na pl. Zamkowy. Całość ma zakończyć koncert patriotyczny i przemówienia m.in. szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa Solidarności Piotra Dudy. Zakończenie marszu przewidziano na godz. 17.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów wzywa do zniesienia immunitetów Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ponowił apel do szefów wszystkich ugrupowań parlamentarnych o poparcie zmian w konstytucji w celu zniesienia immunitetów.
Posłowie opuszczają Ziobrę. Gdzie przejdą? Bartosz Kownacki i Mariusz Orion Jędrysek wystąpili z klubu Solidarnej Polski.
PiS wyciąga rękę. Mówią, że to ostatni raz PiS ponownie wzywa do powrotu kolegów z Solidarnej Polski. Uchwałę w tej kwestii podjął dzisiaj Komitet Polityczny partii.
Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz