Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marsz niepodległości. Premier będzie się musiał tłumaczyć?

0
Podziel się:

SLD zapowiedział złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z incydentami, do których doszło podczas Święta Niepodległości.

Marsz niepodległości. Premier będzie się musiał tłumaczyć?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD zapowiedział złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z incydentami, do których doszło podczas Święta Niepodległości w Warszawie. Ich zdaniem Sejm powinien wysłuchać informacji premiera i ministra spraw wewnętrznych w tej sprawie.

_ - Dziś złożymy do Pani Marszałek Sejmu wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w sprawie wydarzeń w dniu Święta Niepodległości _ - napisał szef Sojuszu Leszek Miller na Twitterze.

Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział, że _ sprawa jest na tyle poważna , że Sejm powinien wysłuchać informacji premiera i ministra spraw wewnętrznych na temat wydarzeń w Warszawie i zastanowić się, jak w przyszłości zapobiegać takim incydentom . _

_ - To porażka ministra Sienkiewicza. Tym razem skończyło się na pobiciach. Następnym razem może dojść do zabójstwa _ - podkreślił Joński. Jego zdaniem _ ruchy faszyzujące rosną w siłę _. _ To ostatni moment, by powiedzieć stop takim ludziom _ - wskazał.

Podczas Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do starć z policją. Zatrzymano co najmniej 30 osób. 7 policjantów zostało rannych. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe, został - na żądanie policji - rozwiązany przez ratusz.

Do zamieszek doszło m.in. przed tzw. squatami przy ul. Skorupki i ul. Wilczej oraz w okolicach ambasady Federacji Rosyjskiej, gdzie stanęła w ogniu budka policji ochraniającej budynek. Atakowano też dziennikarzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Donald Tusk: "Jest mi wstyd!" - _ To, co się stało, jest nie do zaakceptowania _- mówił premier Donald Tusk.
Kik: "To był marsz przeciwko niepodległości" -_ Przestańmy tego typu marsze nazywać marszami niepodległości _- powiedział prof. Kazimierz Kik po Marszu Niepodległości w Warszawie.
Rosja oburzona. "To był atak na ambasadę" Rzecznik polskiego MSZ-tu już zareagował na ten incydent, wyrażając oburzenie z powodu naruszenia Konwencji Wiedeńskiej regulującej status dyplomatów innych państw.
Bilans Marszu Niepodległości. 72 zatrzymanych, 12 policjantów rannych - _ Zdziczenie i barbarzyństwo _ - mówi o ataku na rosyjską ambasadę szef MSW.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)