Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marek Dochnal wygrał z Polską. Dostanie odszkodowanie

0
Podziel się

Lobbysta oskarżany o wręczania łapówek dostanie odszkodowanie. Tak orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Marek Dochnal wygrał z Polską. Dostanie odszkodowanie
(Jach/REPORTER)
bEiUUoSZ

*Polska naruszyła europejską konwencję praw człowieka stosując wobec Marka Dochnala - oskarżonego o m.in. o wręczenie łapówek - ponad czteroletni areszt tymczasowy. Tak orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka i zasądził na rzecz Dochnala odszkodowanie w wysokości blisko 9 tysięcy euro oraz zwrot kosztów postępowania. *

W swoim wyroku Trybunał stwierdził naruszenie przez Polskę: art. 5 par. 3 i par. 4 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności dotyczących prawa do wolności i bezpieczeństwa. Orzekł, że Polska naruszyła też art. 8, który mówi o prawie do poszanowania życia rodzinnego.

Europejski Trybunał Praw Człowieka zasądził na rzecz Dochnala odszkodowanie w wysokości 8 tys. 800 euro oraz zwrot kosztów postępowania.

bEiUUoTb

Biznesmen w czerwcu ubiegłego roku został skazany na karę trzech lat i sześciu miesięcy więzienia oraz grzywnę.

Prokuratura zarzuciła mu, że od lutego do sierpnia 2004 r. wręczył posłowi SLD, i szefowi sejmowej komisji kontroli państwowej, Andrzejowi Pęczakowi korzyści majątkowe i osobiste na kwotę 545 tys. zł. Łapówki miały być przekazywane za informacje dotyczące prywatyzacji niektórych polskich przedsiębiorstw. Zarzucono mu też pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe.

bEiUUoTC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)