Notowania

finansowanie
16.11.2012 07:11

Manifestacja OPZZ w Warszwie. Chcą zmian w finansowaniu

W Warszawie będą manifestować pracownicy Sanepidów. Protest zwołało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Chochołowski)

Przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Urszula Michalska, powiedziała, że związkowcy domagają się zmiany zasad finansowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Obecnie środki dla niej są przyznawane tylko na kilka miesięcy:

- _ Konsekwencją tego potem jest przesuwanie środków z wynagrodzeń na funkcjonowanie stacji. To po pierwsze. Po drugie, przywrócenie pionowego podporządkowania, tak jak było trzy lata temu. Dziś zadania inspekcji, działalność merytoryczną minister zdrowia i główny inspektor sanitarny, natomiast finansowanie i organizacyjne sprawy restrukturyzacyjne - wojewodowie. Taka dwuwładza jest absolutnie niemożliwa _ - twierdzi Urszula Michalska.

Protest zacznie się o 11.30 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uczestnicy wręczą petycję premierowi. O 14.00 udadzą się zaś z petycjami do ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdzają czy prawidło wydano 800 tys. zł Chodzi o 800 tys. zł, które były przeznaczone na badania dopalaczy.
Sanepid bierze się za Woodstock. Coś wykryli? Pracownicy Sanepidu w Gorzowie Wielkopolskim sprawdzają czystość na Przystanku Woodstock.
Groźne tabletki na potencję. Zakaz sprzedaży Istnieje podejrzenie, że produkty pochodzące z Cypru mogą zawierać niebezpieczne i niedozwolone środki farmakologiczne.
Tagi: finansowanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz