Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mandaty
03.01.2011 06:52

Mandaty bez limitu wysokości kary

Przez błąd pracowników premiera i CLR policjanci mogą wystawiać mandaty w dowolnej wysokości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Policjanci mogą od minionego piątku przez błąd pracowników premiera i Centrum Legislacyjnego Rządu wystawiać mandaty w dowolnej, zależnej od ich decyzji wysokości.

Zamieszanie spowodowała nowelizacja ustawy kodeks wykroczeń, która wprowadziła nowy artykuł 92a, mówiący o karze za _ przekroczenie dozwolonej prędkości _.

To pociągnęło za sobą konieczność zmian w dwóch rozporządzeniach, odwołujących się do nie istniejących już artykułów z kodeksu wykroczeń. Jedno, podpisywane przez szefa MSWiA dotyczące punktów karnych udało się w ostatniej chwili przyjąć.

Drugie - taryfikator, podpisywane przez premiera nie zostało przygotowane przez prawników premiera na czas - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t32921.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mandaty;za;granica;unia;bedzie;scigac;piratow;z;polski,155,0,727451.html) Mandaty za granicą: Unia będzie ścigać piratów z Polski Powstanie baza danych o numerach aut z krajów UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t97468.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/jestesmy;rekordzistami;europy;w;liczbie;fotoradarow,47,0,669231.html) Jesteśmy rekordzistami Europy w liczbie fotoradarów Posłowie Lewicy chcą zmienić prawo drogowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t21789.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jazda;bez;pasow;dokumentow;i;bez;mandatu,46,0,585006.html) Jazda bez pasów, dokumentów i bez mandatu Na drogach wewnętrznych nie obowiązuje kodeks wykroczeń.
Tagi: mandaty, mandat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz