Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małżeństwa homoseksualne we Francji. Większość ludzi popiera

Wzrosło także o 3 proc. poparcie dla przyznania takim parom prawa do adopcji dzieci i wynosi obecnie 49 proc. chociaż problem ten wzbudza większe kontrowersje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

*63 proc. Francuzów popiera zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci - wykazał sondaż Ifop przeprowadzony dla internetowego portalu Atlantico.fr, którego wyniki opublikowano wczoraj. Sprawa ta jednak nadal wywołuje ostre kontrowersje. *

Poparcie dla takich związków wzrasta. Jeszcze w końcu grudnia i na początku stycznia wynosiło 60 proc. Wzrosło także o 3 proc. poparcie dla przyznania takim parom prawa do adopcji dzieci i wynosi obecnie 49 proc. chociaż problem ten wzbudza większe kontrowersje.

Wczoraj tysiące osób przemaszerowało ulicami Lyonu domagając się prawa do _ małżeństwa dla wszystkich _. Podobna demonstracja ma odbyć się dziś w Paryżu.

Przed dwoma tygodniami pod paryską wieżę Eiffla przyszły w marszu przeciw legalizacji małżeństw tej samej płci setki tysięcy osób.

Spór między obu obozami narasta w związku ze zbliżającą się debatą w parlamencie nad projektem ustawy o legalizacji małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci. Debata na ten temat w izbie niższej parlamentu (Zgromadzeniu Narodowym) rozpocznie się we wtorek.

Projekt nowej ustawy nie tylko umożliwia zawieranie cywilnych związków małżeńskich osób homoseksualnych, ale także - co wywołuje największe kontrowersje - pozwala na adoptowanie dzieci na identycznych zasadach, jak w wypadku par heteroseksualnych. Proponowany tekst dokonuje licznych zmian w kodeksie cywilnym. Zachowuje jednak dotychczasowe pojęcia _ ojca _ i _ matki _, wprowadzając przy tym nowy termin - _ rodzice tej samej płci _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Małżeństwa gejów? Czemu nie wielożeństwo" Według Stolicy Apostolskiej, w kilku krajach doszło w ostatnich dniach do niepokojących wydarzeń, które dotyczą kwestii małżeństwa.
Hollande zdecydowany na wojnę z Kościołem Francuski Kościół sprzeciwił się legalizacji związków homoseksualnych. Prezydent Francois Hollande zapowiedział, że takie prawo zostanie przyjęte.
Pyskówka w Sejmie. Przerwane obrady Posłanka opozycji przeszkadzała w wystąpieniu pełnomocniczki rządu. _ Szkoda czasu _.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, francuzi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz