Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małżeństwa homoseksualne w Anglii i Walii będą legalne?

0
Podziel się:

Oczekuje się, że pierwsze małżeństwa osób tej samej płci odbędą się w Anglii i Walii latem przyszłego roku.

Małżeństwa homoseksualne w Anglii i Walii będą legalne?
(Brazil2/iStockphoto)
bFfBYRBx

Ustawa zezwalająca na małżeństwa homoseksualne w Anglii i Walii pomyślnie przeszła przez ostatni etap procedury parlamentarnej. Zaaprobowania tej ustawy przez królową oczekuje się jeszcze w tym tygodniu - informuje BBC.

Wczoraj projekt ustawy, przyjętej wcześniej przez Izbę Gmin, zatwierdziła Izba Lordów. Dziś ostatnie słowo znów należało do Izby Gmin i ustawę poparli konserwatyści, laburzyści i Liberalni Demokraci, postanawiając nie kwestionować drobnych poprawek wprowadzonych przez Izbę Lordów.

Jedną z tych poprawek był zapis o ochronie par transseksualnych, zezwalający na pozostanie w związku małżeńskim osobom, które zmienią płeć.

bFfBYRBz

Oczekuje się, że pierwsze małżeństwa osób tej samej płci odbędą się w Anglii i Walii latem przyszłego roku.

Ustawa przewiduje m.in., że pary homoseksualne, które chcą usankcjonować prawnie swój związek, będą miały wybór między partnerstwem cywilnym (funkcjonującym od 2005 roku) i małżeństwem. Ustawa nie ma zastosowania do Kościołów, chyba że zdecydują, iż chcą ją stosować i konkretnie wyłącza państwowy Kościół anglikański.

Brytyjska opinia publiczna jest raczej przychylna małżeństwom homoseksualnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten wyrok zmieni życie par gejowskich Sędziowie postanowili uchylić zakaz już wczoraj aby umożliwić wznowienie zawierania małżeństw gejowskich jeszcze przed paradą Gay Pride, która ma odbyć się podczas weekendu.
"Uznanie gejowskich małżeństw nieuniknione" Zdecydowana większość Amerykanów uważa, że legalizacja małżeństw homoseksualnych jest tylko kwestią czasu.
Arcybiskup o heteroseksualistach Izba Lordów debatuje nad ustawą o małżeństwach homoseksualnych.
bFfBYRCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)