Notowania

wiadomości
28.03.2014 23:15

Małżeństwa homoseksualne. Pierwsze śluby w Anglii i Walii jeszcze tej nocy

Już od 2005 roku pary jednej płci mogły zawierać zastępczo tak zwane partnerstwo cywilne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Od północy nabiera mocy prawo o małżeństwach gejów i lesbijek, więc pierwsze pary nie będą zwlekać z ceremonią do rana.

Już od 2005 roku pary jednej płci mogły zawierać zastępczo tak zwane partnerstwo cywilne. Ale dopiero latem zeszłego roku uchwalono ustawę o małżeństwach tej samej płci, a od północy staną się one rzeczywistością - jeszcze nie w całej Wielkiej Brytanii, ale na większości jej terytorium, w Anglii i Walii.

W Szkocji parlament przegłosował podobną ustawę w lutym, a pierwsze śluby par jednej płci będą mieć miejsce jesienią. Kościoły uzyskały zwolnienie od wymogu udzielania ślubów gejom i lesbijkom, ale nie urzędy stanu cywilnego. Uznają one również śluby zawarte za granicą, w 14 krajach, gdzie małżeństwo jednej płci jest już praktykowane.

Czytaj więcej w Money.pl
W.Brytania: Strajkują tysiące nauczycieli Protestują oni przeciwko planowanym przez rząd cięciom płacowym, emerytalnym, nadmiernemu obciążeniu pracą i biurokracją.
Małżeństwa homoseksualne znów zakazane Po zaledwie jednym dniu obowiązywania przepisu zezwalającego na zawieranie małżeństw gejowskich w Michigan, federalny Sąd Apelacyjny uchylił go.
Brytyjczycy mniej eko, bardziej ekonomiczni Wielka Brytania ma wszelkie warunki by zostać europejskim przodownikiem w walce ze zmianami klimatu. W parze z warunkami naturalnymi sprzyjającymi rozwojowi odnawialnych źródeł energii idą tu sprzyjające regulacje prawne i dotychczasowy optymizm inwestorów. A jednak coś w tej dobrze naoliwionej maszynie zaczyna zgrzytać. Na początek garść statystyk. Według oficjalnych danych rządowych, na koniec III kwartału ...
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz