Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małżeństwa homoseksualne. Część brytyjskich konserwatystów je popiera

Członkowie brytyjskiego rządu w bezprecedensowy sposób opowiedzieli się za małżeństwami gejów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Najbliżsi współpracownicy brytyjskiego premiera Davida Camerona wystosowali dziś wspólnie bezprecedensowy list otwarty w obronie małżeństw homoseksualnych. List przywódców Partii Konserwatywnej ukazał się w dzienniku _ The Daily Telegraph _ przed dzisiejszą debatą i głosowaniem nad ustawą w tej sprawie.

_ Partnerstwo cywilne dla par homoseksualnych było wielkim krokiem naprzód, ale powstaje obecnie pytanie, czy można nadal wykluczać ludzi z małżeństwa tylko dlatego, że kochają kogoś tej samej płci _ - piszą w liście ministrowie: finansów - George Osborne, spraw zagranicznych, William Hague i spraw wewnętrznych, Theresa May.

Zwracają uwagę, że małżeństwo ulegało z czasem ewolucji. I dodają, że - ich zdaniem - otwarcie go dla par tej samej płci wzmocni, nie osłabi tę instytucję. Autorzy stwierdzają, że ostatnio doszło do zmiany nastawienia do gejów i znaczna większość społeczeństwa popiera przyznanie im prawa do zawierania małżeństw.

Część konserwatywnych członków gabinetu i byłych ministrów nie kryje jednak krytycyzmu do tego kroku, forsowanego przez premiera Davida Camerona. Po południu w Izbie Gmin zacznie się debata nad drugim czytaniem ustawy. W głosowaniu nie będzie obowiązywać dyscyplina partyjna i jak się oczekuje 180 z 300 posłów konserwatywnych nie poprze rządu. Premier może natomiast liczyć na głosy liberalnych koalicjantów i - wyjątkowo - opozycyjnych labourzystów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Małżeństwa gejów? Czemu nie wielożeństwo" Według Stolicy Apostolskiej, w kilku krajach doszło w ostatnich dniach do niepokojących wydarzeń, które dotyczą kwestii małżeństwa.
Hollande zdecydowany na wojnę z Kościołem Francuski Kościół sprzeciwił się legalizacji związków homoseksualnych. Prezydent Francois Hollande zapowiedział, że takie prawo zostanie przyjęte.
Pyskówka w Sejmie. Przerwane obrady Posłanka opozycji przeszkadzała w wystąpieniu pełnomocniczki rządu. _ Szkoda czasu _.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz