Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małżeństwa gejów? Królowa Elżbieta II podpisała ustawę

0
Podziel się

Jak się oczekuje, pierwsze śluby par lesbijskich i gejów odbędą się latem przyszłego roku.

Małżeństwa gejów? Królowa Elżbieta II podpisała ustawę
(Chris Jackson /Photoshot/REPORTER)
bEhIXAZN

Jak się oczekuje, pierwsze śluby par lesbijskich i gejów odbędą się latem przyszłego roku.

W poniedziałek kontrowersyjna ustawa wróciła z Izby lordów do Izby Gmin, gdzie poparły ją wszystkie trzy główne partie. Posłowie postanowili nie zmieniać drobnych poprawek, jakie wnieśli lordowie i we wtorek zatwierdzili ostatecznie ustawę. Jej podpisanie przez królową nastąpiło szybciej niż przewidywano.

Izba Gmin powitała wiwatami komunikat marszałka, że królowa nie zgłosiła zastrzeżeń do ustawy - co było zresztą do przewidzenia, gdyż coś takiego nie zdarzyło się od początku XVIII wieku.

bEhIXAZP

Nowe prawo pozostawia kościołom i wspólnotom religijnym wolność wyboru, czy będą udzielać ślubów parom tej samej płci. Wiadomo już, że niemal wszystkie będą ich odmawiać. W najtrudniejszej sytuacji znalazł się Kościół Anglikański, jako wyznanie oficjalne w Wielkiej Brytanii. Hierarchia anglikańska sprzeciwiała się ustawie, również podczas debaty w Izbie Lordów, gdzie jest reprezentowana. Ale nowe prawo idzie jej na rękę, czyniąc wyjątek od reguły, że prawo kanoniczne nie może stać w sprzeczności z państwowym.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t128718.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izba;lordow;poparla;ustawe;o;malzenstwach;gejow;bez;glosowania,39,0,1319719.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szok na Wyspach. Będą małżeństwa gejów Wcześniej stosunkiem głosów 390 do 148 odrzucono poprawkę, która miała to drugie czytanie zablokować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t37749.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ustawa;o;malzenstwach;gejow;zatwierdzona,115,0,1346675.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ustawa o małżeństwach gejów zatwierdzona Decyzja Izby Lordów została okrzykami radości przyjęta przez zgromadzonych przed parlamentem działaczy na rzecz praw osób homoseksualnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t241647.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uznanie;gejowskich;malzenstw;nieuniknione,74,0,1321290.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Uznanie gejowskich małżeństw nieuniknione" Zdecydowana większość Amerykanów uważa, że legalizacja małżeństw homoseksualnych jest tylko kwestią czasu.
bEhIXBaq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)