Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: w Tatrach odnaleziono ciało turysty

0
Podziel się

Ratownicy TOPR odnaleźli w niedzielę pod Małym Giewontem ciało turysty. To
prawdopodobnie poszukiwany 17-latek.

Małopolskie: w Tatrach odnaleziono ciało turysty
(PAP/Grzegorz Momot)
bDTeHyLF

Ratownicy TOPR odnaleźli pod Małym Giewontem ciało turysty. To prawdopodobnie poszukiwany od soboty 17-latek.

_ - Podczas poszukiwań ratownicy natrafili na ciało mężczyzny. Z opisu wynika, że może to być poszukiwany mężczyzna, jednak nie przeprowadzono jeszcze identyfikacji _ - poinformował w dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Ratownicy pieszo wyruszyli w miejsce odnalezienia ciała. Akcja ma zakończyć się około godziny 22.

bDTeHyLH

17-latek w sobotę przed południem wyruszył na pieszą wędrówkę w góry. Rodziny nie poinformował, w jaki rejon się udaje. Kiedy nie powrócił na noc do domu, rodzina zawiadomiła policję i ratowników górskich. Chłopaka w nocy szukali ratownicy TOPR, policja, strażacy i ochotnicy. W niedzielę rano poszukiwania zostały wznowione. Pod wieczór natrafiono na ciało turysty.

W Tatrach załamanie pogody

W nocy z soboty na niedzielę i w ciągu dnia w rejonie Zakopanego spadł śnieg. W Tatrach leży go prawie 30 centymetrów. Pogodę dodatkowo zepsuł bardzo silny wiatr w górach osiągający prawie 90 km na godzinę.

Wieczorem co prawda przestało padać, ale synoptycy zapowiadają, że delikatnie poprószyć może jeszcze najbliższej nocy. Co ważne, nadchodząca noc zapowiada się dość mroźno - już teraz temperatura w Zakopanem to minus 2 stopnie, a w rejonie Kasprowego Wierchu minus 10.

bDTeHyLN

Na wszystkich trasach narciarskich działają armatki śnieżne, aby maksymalnie dośnieżyć trasy, na których było już niewiele śniegu. Jeśli tylko pogoda się utrzyma przez najbliższe dni, to warunki narciarskie powinny się radykalnie poprawić.

Czytaj więcej w Money.pl

bDTeHyMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)