Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gang narkotykowy
21.10.2014 11:24

Małopolskie: Zlikwidowano kolejną wytwórnię narkotyków

Jak wynika z ustaleń śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, w laboratorium produkowano groźną dla życia substancję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Tremebecki)

Policjanci CBŚ zlikwidowali profesjonalne laboratorium chemiczne gangu narkotykowego, wywodzącego się ze środowiska krakowskich pseudokibiców - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Jak wynika z ustaleń śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, w laboratorium produkowano groźną dla życia substancję.

Zdaniem śledczych, jest to ostateczna likwidacja założonej m.in. przez krakowskie środowiska pseudokibiców grupy przestępczej, zajmującej się produkcją oraz dystrybucją na terenie całego kraju środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy.

Podczas działań w Jaworznie (woj. śląskie) policjanci znaleźli profesjonalne laboratorium chemiczne, gdzie wytwarzano zarówno narkotyki syntetyczne, jak i tzw. dopalacze. Znaleziono tam 4,5 kg dopalaczy, ale także duże ilości półproduktów oraz substancji do ich wytwarzania.

Zatrzymano pięć osób, w tym 30-letniego studenta - _ chemika _, odpowiedzialnego za produkcję. Wszyscy usłyszeli zarzuty sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji (dopalaczy). Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Była to już trzecia zlikwidowana fabryka narkotyków w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie.

_ - Jak wynika z opinii Narodowego Instytutu Leków, jeden z produkowanych w nielegalnym laboratorium dopalaczy miał kilkusetkrotną siłę rażenia w porównaniu z kokainą _ - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Kosmaty.

W śledztwie zarzuty usłyszało już 41 osób. Dotyczyły one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji i wprowadzania do obiegu środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy. 29 osób zostało oskarżonych, 10 usłyszało wyroki, 14 oczekuje na proces. Śledczy przewidują jeszcze kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa jednostka policji. Do walki z gangami Zastąpi Centralne Biuro Śledcze KGP - obecnie funkcjonujące w strukturze Komendy Głównej Policji.
Wyłudzali mieszkania. CBŚ rozbiło gang Według śledczych w sprawie może być nawet kilkudziesięciu pokrzywdzonych.
Zbadają czy uniwersytet łamał prawo - _ Chodzi o sprzedaż działek w okresie ostatnich 10 lat _- poinformował szef prokuratury Olsztyn-Północ Jarosław Krzysztoń.
Tagi: gang narkotykowy, cbś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz