Notowania

Przejdź na
dolnośląskie
08.05.2013 18:26

Mają hakera podejrzanego o ataki na portal aukcyjny

Ataki hakerski powodowały blokady systemów informatycznych jednego z portali aukcyjnych oraz dwóch banków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

*Dolnośląscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o ataki hakerskie na strony jednego z portali aukcyjnych i dwóch banków. Straty, jakie ponieśli poszkodowani, oszacowano na 8 mln zł. *

Jak poinformował PAP Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadzone od kwietnia tego roku ataki hakerski powodowały blokady systemów informatycznych jednego z portali aukcyjnych oraz dwóch banków.

_ - Mężczyzna w zamian za zaprzestanie swojej działalności żądał okupu przy użyciu wirtualnej waluty w kwocie 50 tys. zł _ - podał Rynkiewicz.

W mieszkaniu 32-latka policjanci zabezpieczyli dwa komputery, które przekazano biegłemu do analizy. Między innymi od tej analizy zależy, ile i jakie zarzuty dostanie zatrzymany.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaatakowali rządowe strony. Wciąż nie działają W Holandii od kilku tygodni mają miejsce liczne ataki tego typu, a ich celem są zwłaszcza banki i usługowe strony przewoźników.
Atak na kancelarię prezydenta i premiera Służby analizują ataki hakerskie na skrzynki pocztowe najważniejszych osób w państwie. W sieci pojawiły się informacje, kto to zrobił.
To oddział hakerów. Jego numer 61398 Firma Mandiant w raporcie stwierdza, że prześledziła ponad 140 ataków na amerykańskie firmy z 20 branż, od koncernów zbrojeniowych po przedsiębiorstwa energetyczne.
Tagi: dolnośląskie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz