Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mafia we Włoszech. Skonfiskowali firmy i domy

0
Podziel się:

44 spółki, 31 domów i mieszkań i samochodów, 67 kont, konie i jacht - to skonfiskowany majątek mafii.

Mafia we Włoszech. Skonfiskowali firmy i domy
(CrazyD/iStockphoto)

Luksusowy jacht i 17 koni oraz wiele nieruchomości zajęła dziś włoska Gwardia Finansowa podczas operacji konfiskaty majątku klanu kamorry o łącznej wartości 41 milionów euro. Dobra mafijnego gangu z okolic Neapolu rozsiane były po całym kraju.

W czasie akcji zajęte zostały nieruchomości i firmy gangu kamorry o nazwie Terracciano w regionach: Kampania, Toskania, Basilicata, Lacjum, Friuli-Wenecja Julijska, Emilia Romania, Umbria, a także na Sycylii.

Wśród skonfiskowanych dóbr są 44 spółki, 31 domów i mieszkań - w tym 21 w Toskanii - oraz 31 samochodów, 67 kont bankowych, konie i jacht. Większość tego majątku, należącego do mafiosów, zapisana była na niebudzące podejrzeń osoby trzecie.

W antymafijnej operacji, przeprowadzonej na wniosek prokuratury z Florencji, uczestniczyło 200 funkcjonariuszy włoskiej policji skarbowej.

Więcej o włoskiej mafii czytaj w Money.pl
Największy włoski bank działa nielegalnie? Według stowarzyszenia włoskich kupców zorganizowana przestępczość obraca łączną sumą 140 miliardów euro rocznie i można ją uznać za największy bank.
Mafioso aresztowany, Włosi rozpaczają 53-letni Zagaria to jeden z najważniejszych szefów najgroźniejszego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi.
Tysiąc lat więzienia dla członków włoskiej mafii To efekt śledztwa trwającego od ponad dwóch lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)