Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mafia we Włoszech. Aresztowano 21-letniego bossa kamorry

0
Podziel się:

Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.

Mafia we Włoszech. Aresztowano 21-letniego bossa kamorry
(CrazyD/iStockphoto)

W Neapolu aresztowano prawdopodobnie najmłodszego bossa kamorry, 21-letniego Mariano Abete. Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.

Włoska prasa podała w niedzielę, że mimo swego młodego wieku Abete kierował gangiem Notturno-Abbinante-Aprea w neapolitańskiej dzielnicy, cieszącej się ponurą sławą jako miejsce handlu narkotykami na masową skalę.

Jako szef klanu przejął schedę po ojcu aresztowanym w marcu oraz stryju zabitym w porachunkach mafijnych we wrześniu. Karabinierzy aresztowali poszukiwanego mafiosa w domu jego matki, w kryjówce za ścianką działową. Ruchoma ściana otwierała się za pomocą pilota.

Dziennik _ Corriere della Sera _ relacjonuje, że kiedy karabinierzy usiłowali sforsować ścianę, matka _ baby-bossa _ - jak go nazwano - powiedziała: - _ Ja otworzę, nie róbcie sobie krzywdy _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Bestia" za kratami. Wpadł przez rodzinę Włoska policja aresztowała Francesca Matrone _ Bestię _, jednego z szefów neapolitańskiej mafii.
Pokażą w szkołach, jak działała mafia W filmie dokumentalnym wykorzystano liczne relacje na temat tego, jak rodziła się potęga kamorry, nagrania i dokumenty.
Aresztowali Polkę, a potem grubą rybę mafii Trzy tygodnie wcześniej rozbito kierowaną przez Polkę siatkę polskich przemytników narkotyków, powiązaną z klanem Polverino.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)