Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mafia we włoszech
25.11.2012 16:23

Mafia we Włoszech. Aresztowano 21-letniego bossa kamorry

Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CrazyD/iStockphoto)

W Neapolu aresztowano prawdopodobnie najmłodszego bossa kamorry, 21-letniego Mariano Abete. Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.

Włoska prasa podała w niedzielę, że mimo swego młodego wieku Abete kierował gangiem Notturno-Abbinante-Aprea w neapolitańskiej dzielnicy, cieszącej się ponurą sławą jako miejsce handlu narkotykami na masową skalę.

Jako szef klanu przejął schedę po ojcu aresztowanym w marcu oraz stryju zabitym w porachunkach mafijnych we wrześniu. Karabinierzy aresztowali poszukiwanego mafiosa w domu jego matki, w kryjówce za ścianką działową. Ruchoma ściana otwierała się za pomocą pilota.

Dziennik _ Corriere della Sera _ relacjonuje, że kiedy karabinierzy usiłowali sforsować ścianę, matka _ baby-bossa _ - jak go nazwano - powiedziała: - _ Ja otworzę, nie róbcie sobie krzywdy _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Bestia" za kratami. Wpadł przez rodzinę Włoska policja aresztowała Francesca Matrone _ Bestię _, jednego z szefów neapolitańskiej mafii.
Pokażą w szkołach, jak działała mafia W filmie dokumentalnym wykorzystano liczne relacje na temat tego, jak rodziła się potęga kamorry, nagrania i dokumenty.
Aresztowali Polkę, a potem grubą rybę mafii Trzy tygodnie wcześniej rozbito kierowaną przez Polkę siatkę polskich przemytników narkotyków, powiązaną z klanem Polverino.
Tagi: mafia we włoszech, kamorra, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz