Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mafia we Francji. Śledzili ich od lat, dziś wpadło 40 gangsterów

0
Podziel się:

To pierwsza operacja na tak dużą skalę przeciwko tym grupom, które wykryto ok. 2005 roku.

Mafia we Francji. Śledzili ich od lat, dziś wpadło 40 gangsterów
(CHAUVEAU NICOLAS/SIPA/East News)
bEJUZsid

Ponad 40 osób podejrzanych o udział w gruzińskiej mafii aresztowano we wtorek we Francji - podały francuskie źródła policyjne. Według nich gruzińskie struktury mafijne działają we Francji od wielu lat.

To pierwsza operacja na tak dużą skalę przeciwko tym grupom, które wykryto ok. 2005 roku, a które uaktywniły się w roku 2009 - informują cytowane przez AFP źródła policyjne.

Niemal połowy aresztowań dokonano w okolicach Nicei, na południowym wschodzie, i w Marsylii (na południu), a kilkunastu - w regionie Bordeaux (południowy zachód). Pozostałe przeprowadzono w Paryżu.

bEJUZsif

Wszystkie zatrzymania są owocem dochodzenia wszczętego przed dwoma laty, w którym szczególnie ważna rola przypadła Centralnemu biuru do walki z przestępczością zorganizowaną (Oclco).

W trakcie zatrzymań przejęto złotą biżuterię, papierosy, gotówkę w podrabianych banknotach, broń ręczną.

Aresztowani są podejrzani o wymuszanie haraczy, oszustwa z wykorzystaniem kart kredytowych, napady z bronią w ręku.

Punktem wyjścia dla dochodzenia był - jak pisze AFP - zaobserwowany w ostatnich latach w regionie Bordeaux wzrost liczby włamań i różnych innych przestępstw dokonywanych przez osoby mówiące po rosyjsku; byli wśród nich Gruzini, Czeczeni i Ormianie.

bEJUZsil

Przed rokiem francuska policja już przeprowadziła szeroko zakrojoną operację w celu przerwania działalności przestępczych ugrupowań tworzonych przez emigrantów z państw poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Wówczas w Paryżu i Lyonie aresztowano około 20 osób - z Gruzji i Armenii.

Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowali ich za zajścia. Najmłodszy 15 lat Według władz dwóch mężczyzn zatrzymano, gdy próbowali podpalić kosze na śmieci. Trzej pozostali byli poszukiwani przez policję.
Znany polityk zatrzymany za jazdę po pijanemu Podjętą próbę ucieczki udaremniono strzelając w jedną z opon samochodu.
Chcą zaoszczędzić na polityce prorodzinnej Rząd poinformował, że zamierza zaoszczędzić na polityce prorodzinnej ok. 1,7 mld euro rocznie począwszy od 2016 roku.
bEJUZsiG
prawo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)