Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
antoni macierewicz
16.10.2013 12:52

Macierewicz odbija piłeczkę ekspertów Laska

W jego ocenie, to komisja działająca przy KPRM manipuluje zdjęciami z miejsca katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł PiS podkreśla, że fotografie przedstawione przez jego zespół w sprawie katastrofy smoleńskiej nie są zmanipulowane, co zarzucają mu eksperci Macieja Laska.

W ocenie Antoniego Macierewicza, to komisja działająca przy KPRM manipuluje zdjęciami z miejsca katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji prasowej Macierewicz przekonywał, że na zdjęciach skrzydła TU 154 przedstawionych przez zespół Laska wyraźnie widać osmolenia. To - zdaniem posła PiS - wskazuje, że powodem katastrofy była eksplozja.

Przed południem Maciej Lasek mówił, że nie widać na zdjęciach żadnych śladów nadpalenia, czy osmalenia. Widać natomiast pogięte i porozrywane blachy i przewody. Zdaniem szefa zespołu, takie uszkodzenia dowodzą, że samolot uderzył w przeszkodę. Na jednym ze zdjęć były widoczne kawałki drewna wbite w skrzydło.

Lasek powiedział, że wbrew temu, co twierdził Macierewicz, nie jest możliwe, aby brzoza została złamana wskutek wybuchu. Ewentualnej eksplozji nie potwierdzają też zapisy rejestratorów lotu.

Czytaj więcej w Money.pl
Są nowe zdjęcia z katastrofy Smoleńskiej Zespół badający przyczyny katastrofy, przedstawił argumenty przeciw teorii o zamachu. Będzie specjalna strona w sieci.
Dowód na zamach w Smoleńsku sfałszowany _ Kluczowy dowód wykorzystany przez zespół Macierewicza, został zmanipulowany _. Polityk PiS odpowiada.
Tagi: antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz