Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Macierewicz doniesie na wojskową prokuraturę

0
Podziel się

Zarzuca im przekazanie dziennikarzom tajnych informacji ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz doniesie na wojskową prokuraturę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bErmKfed

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wojskowych prokuratorów. Zarzuca im przekazanie dziennikarzom tajnych informacji ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Macierewicz ponadto żąda odsunięcia prokuratorów od prowadzenia śledztwa.

- _ Występuję przeciwko prokuratorom wojskowym, żądając natychmiastowego odsunięcia ich od śledztwa i wszczęcia postępowania wobec kpt. Marcina Maksjana w szczególności, ale nie tylko. Okazuje się, że prokuratorzy są źródłem wycieków, których używają dla politycznych celów. Porozumieli się z 'Gazetą Wyborczą', której przekazują tajne informacje ze śledztwa _ - powiedział Macierewicz.

W ten sposób polityk zareagował na wtorkową publikację _ Gazety Wyborczej _. Gazeta pisze o _ kompromitacji ekspertów Macierewicza _. Jak podaje, eksperci zespołu Macierewicza _ przedstawili w prokuraturze swe kompetencje, nie przedstawili dowodów na wybuch tupolewa _.

bErmKfef

Wojskowa prokuratura, która bada katastrofę smoleńską, przesłuchała autorów najgłośniejszych hipotez o zamachu. Od pełnomocników rodzin ofiar _ GW _ dowiedziała się, że byli to profesorowie: Wiesław Binienda, Jan Obrębski i prawdopodobnie Jacek Rońda. _ Żaden nie jest specjalistą od lotnictwa ani katastrof _ - pisze _ GW _.

_ - Żaden nie przekazał materiałów i danych, które stanowiły podstawę do prezentowanych wcześniej wniosków _ - poinformował _ GW _ rzecznik prokuratury kpt. Marcin Maksjan.

Czytaj więcej w Money.pl
"To działania, które wołają o pomstę do nieba" Szef parlamentarnego zespołu do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zwrócił się do prokuratora generalnego o objęcie osobistym nadzorem postępowania.
Żądają dowodów ws. katastrofy. To warunek... To odpowiedź na pismo przesłane do KPRM 8 kwietnia, w którym eksperci zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej zadeklarowali chęć spotkania z premierem.
Macierewicz dostał medal. Drugi po prezesie Poseł PiS przedstawił dotychczasowe rezultaty prac kierowanego przez niego zespołu.
bErmKfeG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)