Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maciej Jankowski nowym wiceszefem MON

0
Podziel się:

Do niedawna wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, został odpowiedzialnym za sprawy socjalne i współpracę z parlamentem resorcie obrony.

Maciej Jankowski nowym wiceszefem MON
(MON)

Maciej Jankowski, do niedawna wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, został we wtorek wiceszefem MON odpowiedzialnym za sprawy socjalne i współpracę z parlamentem - poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta.

_ - Na wniosek ministra Tomasza Siemoniaka prezes Rady Ministrów Donald Tusk mianował dzisiaj Macieja Jankowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej _ - powiedział Sońta.

Jankowskiemu będą podlegać departamenty spraw socjalnych, wychowania i promocji obronności i biuro skarg i wniosków. Ma sprawować bieżący nadzór nad Wojskową Agencją Mieszkaniową oraz koordynować współpracę MON z parlamentem.

Jankowski od grudnia 2007 r. był podsekretarzem stanu w resorcie infrastruktury, w 2011 r. przemianowanym na Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Odpowiadał m.in. za Pocztę Polską. Odszedł ze stanowiska po utworzeniu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, gdy wicepremier Elżbieta Bieńkowska pożegnała się z czterema wiceministrami z dawnego resortu transportu.

54-letni Jankowski to doktor nauk prawnych. Absolwent wydziałów prawa i administracji oraz filozoficzno-historycznego na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie w latach 1985-93 był pracownikiem naukowym. W latach 1992-1993 był doradcą ministra w Urzędzie Rady Ministrów.

W latach 1993-2007 pracował jako radca prawny i menedżer, m.in. od 1996 r. do 2004 r. był wiceprezesem, a następnie prezesem wydawnictwa Polskapresse.

Od lata 2011 r. za sprawy socjalne w MON odpowiadał sekretarz stanu Czesław Mroczek (PO). W grudniu Siemoniak zdecydował, że Mroczek będzie zajmował się zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego w miejsce emerytowanego generała Waldemara Skrzypczaka, który zrezygnował ze stanowiska. MON zapowiedział wówczas, że nadzór nad sprawami społecznymi zostanie powierzony nowemu wiceministrowi.

Podsekretarzami stanu w MON są jeszcze Robert Kupiecki (odpowiada z politykę obronną) oraz Beata Oczkowicz (podlega jej infrastruktura).

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko zleciło stworzenie wirusa, bo... Eksperci sceptycznie podchodzą do zamawiania tak ważnego programu poza resortem.
Okręty, samoloty i rosomaki. MON wyda 8 mld 2014 to drugi rok 10-letniego planu modernizacji technicznej. Tegoroczny budżet obronny wynosi ponad 32 mld złotych.
Nowy odrzutowiec na testach w MON W lutym mają odbyć się testy samolotu M-346, wstępnie wybranego przez MON w przetargu na system szkolenia zaawansowanego dla pilotów - poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta.
Zmiany w polskiej armii. Na lepsze? W miejsce czterech odrębnych dowództw rodzajów sił zbrojnych powstały dwa dowództwa połączone - Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowództwo Operacyjne RSZ.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)