Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MAC: dwaj urzędnicy z zarzutami stracili pracę

0
Podziel się:

Szef MAC zdecydował o rozwiązaniu umowy o pracę z dwoma pracownikami, którzy mają postawione zarzuty prokuratorskie.

MAC: dwaj urzędnicy z zarzutami stracili pracę
(Iwanczuk/Reporter)
bEUelAet

Szef MAC Michał Boni zdecydował o rozwiązaniu umowy o pracę z dwoma pracownikami, którzy mają postawione zarzuty prokuratorskie - głosi komunikat resortu. Zapewniono w nim, że MAC nie miał wcześniej _ oficjalnej informacji o zarzutach _ wobec tych osób.

_ Nie było, nie jest i nigdy nie będzie intencją ministra Michała Boniego zatrudnianie osób, co do których toczą się sprawy prokuratorskie _ - czytamy w przekazanym komunikacie podpisanym przez rzecznika MAC Artura Koziołka.

_ Rzeczpospolita _ napisała w czwartek, że były dyrektor i naczelnik ds. informatyzacji w Komendzie Głównej Straży Granicznej, oskarżeni o wyrządzenie tu kilkumilionowej szkody, znaleźli pracę w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Według _ RZ _ obaj urzędnicy pracowali nad sztandarowym projektem MAC, który ma m.in. zintegrować wszystkie telefony alarmowe pod numerem 112. _ Rz _ podaje, że prokuratura ma dowody, iż konkurs był ustawiony pod Grzegorza W.

bEUelAev

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w wysłanym PAP komunikacie podkreśliło, że _ nie posiadało oficjalnej informacji o zarzutach postawionych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wymienionym w artykułach osobom _. _ Ponieważ minister nie posiadał informacji o zarzutach postawionych przez Prokuraturę, po ujawnieniu całej sprawy podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z Grzegorzem W. i Andrzejem M. _ - napisano.

W komunikacie zaznaczono też, że _ rekrutacja była prowadzona zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej oraz regulacjami wewnętrznymi, co oznacza, że kandydaci musieli dostarczyć m.in. oświadczenia o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych _.

Jak dodano, Boni _ poprosił dyrektor generalną i Biuro Kontroli o przeprowadzenie kontroli procedur konkursów pracowniczych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą zwiększać "świadomość cyfrową" Partnerstwo jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz UPC Polska, dostawcy telewizji kablowej, internetu i połączeń telefonicznych.
Zniesienie roamingu w UE? Już niebawem Michał Boni chwali pomysły Jose Manuela Barroso dotyczące agendy cyfrowej i stworzenia jednolitego rynku cyfrowego.
bEUelAeW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)