Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Luksusowe auta z zagranicy jako pomoc drogowa? Złapali oszustów

0
Podziel się:

CBA prowadziło sprawę od 2012 roku.

Luksusowe auta z zagranicy jako pomoc drogowa? Złapali oszustów
(AGENCJA SE/East News)
bFfCatvp

Siedem osób z powiatu inowrocławskiego odpowie za oszustwa przy sprowadzaniu z zagranicy aut wysokiej klasy - poinformował w rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński. Sprawę prowadziło CBA pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Zamiast płacić normalną stawkę podatku akcyzowego rejestrowali pojazdy jako samochody specjalne - pomocy drogowej, na które podatek nie obowiązuje. Fikcyjne zaświadczenia wystawiane przez diagnostów potwierdzały, że sprowadzane samochody spełniają w Polsce wymagania samochodu specjalnego - pomocy drogowej.

Dobrzyński wyjaśnił, że sprowadzane samochody - wyższej klasy lub luksusowe modele Audi, BMW czy Mercedesa - w rzeczywistości nie pełniły takiej funkcji. Jeździły jako zwykłe samochody osobowe, a za takie auta - o pojemności powyżej 2 litrów akcyza to 18,6 proc. wartości samochodu. Wozy nie były wyposażone w jakiekolwiek rozwiązania konstrukcyjne wskazujące na deklarowane przeznaczenie - dodał.

bFfCatvr

Akt oskarżenia objął trzech diagnostów, trzy osoby korzystające z takich uprawnień oraz jedną, która pomagała w załatwieniu dokumentów. Ponieważ wszystkie osoby pochodzą z jednego powiatu, akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu - wyjaśnił rzecznik. CBA prowadziło sprawę od 2012 r. - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfCatvS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)