Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
28.06.2012 16:51

Łukaszenka persona non grata na finale Euro

Jurek: Polskie oraz ukraińskie władze powinny przekazać prezydentowi Białorusi, że jest persona non grata na zakończeniu mistrzostw w Kijowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polskie oraz ukraińskie władze powinny przekazać prezydentowi Białorusi Alaksandrowi Łukaszence, że jest persona non grata na uroczystym zakończeniu mistrzostw Euro 2012 w Kijowie - uważa lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

_ - W wypadku braku solidarności ukraińskiego współorganizatora w tej sprawie - ani prezydent Komorowski, ani nikt z władz polskich nie powinien oficjalnie reprezentować Polski na meczu finałowym i uroczystości zakończenia mistrzostw w Kijowie _ - uważa Jurek.

Jego zdaniem, polskie władze nie mogą uczestniczyć _ w publicznej aprobacie dla antypolskiej polityki Łukaszenki i przechodzić do porządku dziennego nad represjami wobec polskich działaczy _.

O tym, że Łukaszenka będzie obecny na niedzielnym meczu finałowym Euro 2012 w Kijowie poinformował w środę białoruski ambasador na Ukrainie Walancin Wialiczka. Białoruski prezydent ma również spotkać się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem, z którym ma rozmawiać o współpracy dwustronnej.

Na finał piłkarskich mistrzostw Europy wybiera się także prezydent Bronisław Komorowski. Uczestnictwa w zakończeniu mistrzostw w Kijowie nie wyklucza kanclerz Niemiec Angela Merkel - pod warunkiem, że reprezentacja Niemiec dotrze do finału. Merkel wyraziła taką wolę po ćwierćfinałowym meczu Niemiec z Grecją w Gdańsku, kiedy to odwiedziła piłkarzy w szatni.

Do tej pory czołowi niemieccy politycy unikali wizyt na rozgrywanych przez drużynę trenera Joachima Loewa meczach na Ukrainie w proteście przeciw potraktowaniu przez władze w Kijowie skazanej na siedem lat więzienia byłej premier i liderki opozycji Julii Tymoszenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Imponują Tuskowi. Będzie im dziś kibicował - W przypadku meczu Niemcy-Włochy serce będzie chyba bardziej po włoskiej stronie - powiedział premier Donald Tusk.
Spottersi pomogą policji chronić półfinał Euro W Warszawie w dniu meczu Niemców z Włochami polskim policjantom pomagają spottersi m.in. z Hamburga i Mediolanu.
Poseł znów w klubie PiS. "Trener" pozwolił Jan Tomaszewski jest ponownie członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości.
20 tys. Niemców na Narodowym, a Włochów... Na Stadionie Narodowym imienia Kazimierza Górskiego w półfinale Mistrzostw Europy zagrają Niemcy i Włosi.
Tagi: euro 2012, jurek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz