Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łukaszenka nie będzie lamentować z powodu ćwiczeń NATO

0
Podziel się

Polacy chcieli szybciej dostać pieniądze i system tarczy antyrakietowej na swoim terytorium?

Łukaszenka nie będzie lamentować z powodu ćwiczeń NATO
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bErHGXkl

Białoruś spokojnie podchodzi do zbliżających się manewrów NATO w odróżnieniu od nerwowej reakcji Zachodu na białorusko-rosyjskie ćwiczenia Zapad-2013 - oświadczył dzisiaj prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, wymieniając m.in. Polskę.

_ - Powiemy tylko jeden raz, nie będziemy krzyczeć, lamentować. Wypowiemy się, ale po ludzku. Inaczej byłby to przejaw słabości _ - powiedział Łukaszenka na konferencji prasowej dla rosyjskich dziennikarzy, odnosząc się do planowanych na listopad manewrów NATO w Polsce i krajach bałtyckich.

_ - Dlaczego Polacy tak lamentowali? _ - zapytał Łukaszenka, odnosząc się do negatywnej reakcji państw NATO na ćwiczenia Zapad-2013. Według niego jest to związane z pragnieniem posiadania przez Polskę na swoim terytorium amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Jak powiedział, Polacy chcieli _ szybciej dostać pieniądze i system tarczy antyrakietowej na swoim terytorium _.

bErHGXkn

_ - Nie wiem tylko, po co się narażać, bo przecież to obiekt, który w razie konfliktu czy wojny byłby zniszczony w pierwszej kolejności. I my, i Rosjanie, mamy wystarczająco dużo środków, by go unieszkodliwić _ - oznajmił prezydent.

NATO zaplanowało przeprowadzenie w listopadzie manewrów w Polsce i krajach bałtyckich. Źródła PAP w NATO zaznaczają, że manewry Sojuszu nie są odpowiedzią na wrześniowe ćwiczenia Rosji i Białorusi Zapad-2013 w pobliżu Polski i krajów nadbałtyckich, lecz były planowane już od 2009 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Pod młotek pójdzie niemal 100 przedsiębiorstw Białoruska Państwowa Komisja Majątkowa (PKM) ogłosiła plany sprzedaży akcji 85 przedsiębiorstw drogą aukcji i przetargów. Listę tych firm opublikowano na stronie internetowej PKM.
20 proc. osób nie wie, że jest kara śmierci Jedna dziesiąta Białorusinów uważa, że kara śmierci w ich kraju została już dawno zniesiona.
Łukaszenka grozi urzędnikom i dyrektorom Ministerstwo Handlu Białorusi wyraziło niedawno zaniepokojenie spadkiem sprzedaży krajowych towarów. Z powodu zalegania białoruskiej produkcji w magazynach budżet nie otrzymał w pierwszej połowie tego roku 2,6 bln rubli białoruskich.
bErHGXkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)