Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
twój ruch
03.07.2014 13:45

Łukasz Gibała opuszcza Twój Ruch. Bo chce rządzić Krakowem

- Mamy prezydenta urzędującego od 12 lat, radnych, którzy sprawują tę funkcję od kilku kadencji. Oni się wypalili - przekonuje poseł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Łukasza Gibały)
W najbliższych dniach złożę rezygnację z członkostwa w Twoim Ruchu</br>- zapowiedział Gibała

Poseł Łukasz Gibała zamierza zrezygnować z członkostwa w Twoim Ruchu i walczyć o fotel prezydenta Krakowa jako kandydat niezależny. - _ Decyzja, że Gibała będzie kandydatem niezależnym została wcześniej uzgodniona w partii _ - mówi szef Twojego Ruchu Janusz Palikot.

_ - W najbliższych dniach złożę rezygnację z członkostwa w Twoim Ruchu, ponieważ nie da się być kandydatem niezależnym, a jedną nogą być w partii. Zawieszenie członkostwa, by nie wystarczało _ - podkreślił dziś Gibała.

Poseł powiedział, że jedynym powodem opuszczenia Twojego Ruchu jest start w wyborach samorządowych. _ - Opuszczam Twój Ruch tylko dlatego, że zależy mi na Krakowie, który zasługuje na bezpartyjnego i niezależnego prezydenta _ - zadeklarował.

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, pytany o decyzję Gibały o opuszczeniu partii, odpowiada, że to _ na czas wyborów _. _ - Myśmy się umówili, że Gibała będzie kandydował jako niezależny kandydat w wyborach prezydenta Krakowa. Jeśli będzie prezydentem Krakowa, to tak zostanie, to jest przejaw determinacji w jego działaniu. Jeśli się okaże, że nie zostanie wybrany prezydentem Krakowa, wróci do partii _ - powiedział Palikot.

Według niego decyzja została wcześniej uzgodniona w Twoim Ruchu. _ - Tak, myśmy o tym rozmawiali. Jesteśmy za odpartyjnieniem samorządów, to jest linia partii od dawna, od początku i to całkiem naturalne, że ktoś, kto kandyduje na prezydenta, dodaje sobie w ten sposób wiarygodności _ - powiedział Palikot. Jak dodał, życzy Gibale powodzenia.

Na konferencji Gibała przekonywał, że Kraków _ potrzebuje przewietrzenia _. _ - Mamy prezydenta urzędującego od 12 lat, radnych, którzy sprawują tą funkcję od kilku kadencji. Oni się wypalili i nie są w stanie realizować żadnych nowych pomysłów. Stracili kontakt z rzeczywistością, co pokazało referendum w sprawie organizacji igrzysk _ - tak Gibała wyjaśnił powody swojego startu w wyborach.

Poseł dodał, że ma inną wizję wydawania publicznych pieniędzy. _ - Zamiast polityki stadionowej i wielkich inwestycji powinniśmy wydawać na małe rzeczy dla zwykłych ludzi: place zabaw, miejsca w przedszkolach, bezpieczeństwo, poprawę jakości powietrza, darmowe grille, darmowe Wi-Fi, więcej terenów zielonych _ - wyliczał.

Jako trzeci powód startu Gibała podał zmianę filozofii rozwoju gospodarczego Krakowa - zamiast outsourcingu i turystyki proponuje rozwój technologii IT, produkcję gier komputerowych i filmu, rozwój przemysłu mody i architektury.

Gibała zapowiedział, że jego komitet wystawi silną reprezentację w wyborach do Rady Miasta Krakowa, a nazwiska kandydatów zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia.

Do tej pory chęć kandydowania na prezydenta Krakowa ogłosili oficjalnie urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, radny Sławomir Ptaszkiewicz (dawniej członek PO) jako kandydat niezależny i Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom. Nie wiadomo, kogo wystawi PiS. PO wybierze swojego kandydata podczas prawyborów.

Lider Polski Razem Jarosław Gowin nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta Krakowa, a szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział, że nie zamierza startować w wyborach samorządowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Twój Ruch proponuje zmiany w podatkach Podkreślają, że polska kwota wolna od podatku jest najniższa w całej Unii Europejskiej.
Twój Ruch - nowa partia Palikota przedstawia program - _ Tę nazwę wymyśliła Maria Czubaszek _ - ogłosił Janusz Palikot.
Zaskakujący sojusz. Palikot i Miller jednoczą siły Liderzy lewicowych partii domagają się powołania trzech komisji śledczych w sprawie afer z udziałem ministrów Tuska.
Tagi: twój ruch, prezydent krakowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz