Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn: Debata nad małżeństwami tej samej płci

0
Podziel się

Cameron chce udowodnić społeczeństwu, że Partia Konserwatywna zmieniła się i idzie z duchem czasu.

David Cameron, premier Wielkiej Brytanii
David Cameron, premier Wielkiej Brytanii (Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)
bEiJPhqZ

Po francuskim Zgromadzeniu Narodowym, sprawa małżeństw tej samej płci trafiła pod obrady brytyjskiego parlamentu. Jest to jeden z prestiżowych projektów premiera Davida Camerona, który chce udowodnić społeczeństwu, że Partia Konserwatywna zmieniła się i idzie z duchem czasu.

W rzeczywistości - tak jak w kwestii Unii Europejskiej - tak i w sprawie małżeństw homoseksualistów torysi są podzieleni na radykalnie przeciwstawne obozy.

Ponad stu posłów konserwatywnych napisało do premiera z poparciem dla tej zmiany. Ale drugie tyle zamierza poprzeć poprawkę, która postuluje rozszerzenie związków partnerskich - utworzonych 8 lat temu specjalnie po to, aby zadowolić pary homoseksualne - również na pary heteroseksualne.

bEiJPhrb

Ministerstwo Skarbu obliczyło, że ta dywersja kosztowałaby kasę państwową 4 miliardy funtów w świadczeniach socjalnych i ulgach podatkowych. Ale jeszcze groźniejsze dla ustawy byłyby komplikacje proceduralne. Rządowy projekt zawiera zaledwie dwa paragrafy.

Poprawka zgłoszona przez konserwatystę Tima Loughtona zawiera ponad 200 paragrafów i ustępów. Ustawowe konsultacje społeczne i debaty nad nimi zabrałyby długie miesiące, a pewnie i lata - do kolejnych wyborów w 2015 roku. Za poprawką zamierzają głosować nie tylko konserwatyści, ale i liczni labourzyści. Jeśli przejdzie, premier David Cameron może zrezygnować z forsowania małżeństw tej samej płci.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/m259353.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/malzenstwa;gejow;wstepnie;zaakceptowane,0,0,1245952.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Równe prawa dla gejów. "Krok naprzód" Brytyjska Izba Gmin przyjęła dzisiaj w pierwszym czytaniu projekt ustawy o zrównaniu w prawach małżeństw hetero- i homoseksualnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/m253555.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/malzenstwa;homoseksualne;dziela;brytyjski;rzad,252,0,1203452.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chcą zalegalizować małżeństwa gejów Brytyjscy konserwatyści Davida Camerona są wewnętrznie podzieleni w kwestii planów zalegalizowania małżeństw homoseksualnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m37749.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szkocja;chce;zezwolic;na;malzenstwa;homoseksualistow,143,0,1131151.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zgodzą się na małżeństwa homoseksualistów? Popiera ich autonomiczny rząd, buddyści, kwakrowie i Towarzystwo Pogańskie. Uda się wprowadzić zmiany?
bEiJPhrC
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)