Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódź: Zarzut dla ojca dwumiesięcznej dziewczynki

0
Podziel się:

W piątek dziecko trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

Łódź: Zarzut dla ojca dwumiesięcznej dziewczynki
(Prebranac/Dreamstime)

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź uszczerbku na zdrowiu i spowodowanie u niego średniego uszczerbku na zdrowiu usłyszał ojciec 2-miesięcznej dziewczynki. W piątek dziecko trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

29-latkowi grozi do 5 lat więzienia - poinformował dziś rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

W piątek do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi trafiła dwumiesięczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami głowy. Policja zatrzymała pijanego ojca dziecka, który miał nad nim sprawować opiekę. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że dziecko wypadło mu z rąk i upadło na podłogę.

Jak powiedział Kopania, stan zdrowia dziecka jest stabilny i nie zagraża jego życiu. Według lekarzy dziewczynka doznała średnich obrażeń ciała. Mogły one powstać w okolicznościach o jakich mówił ojciec. Na ciele dziecka nie znaleziono innych obrażeń.

_ - Ojciec wyraził skruchę. Przyznał, że tego dnia po wyjściu z pracy wypił dwa piwa a następnie pił alkohol w domu, kiedy w mieszkaniu nie było żony _ - mówił rzecznik prokuratury. Dodał, że w związku z tym nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa. Prowadzone jest jedynie dochodzenie w tej sprawie. Zarzuty - w uzgodnieniu z prokuraturą - postawiła 29-latkowi policja.

Czytaj więcej w Money.pl
Sińce na ciele? Prokuratura: To żadne pobicie Tak twierdzą przedstawiciele Prokuratury Generalnej Ukrainy.
Strzelał do ludzi przed barem. Szukają sprawcy Jeden z rannych w ciężkim stanie przebywa w zielonogórskim szpitalu, życie drugiego nie jest zagrożone
Rosja wypuszcza więźniów. Zatrzymali ich za... Sobotnią manifestacją opozycjoniści chcieli uczcić rocznicę wielotysięcznych protestów w Moskwie przeciwko sfałszowaniu wyborów do Dumy Państwowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)