Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódź: Ujęli 13 członków gangu łódzkiej ośmiornicy

0
Podziel się:

Policjanci zatrzymali 13 mężczyzn w wieku od 37 do 55 lat podejrzanych o udział w jednej z większych na terenie Polski grup przestępczych o charakterze zbrojnym.

Łódź: Ujęli 13 członków gangu łódzkiej ośmiornicy
(Prebranac/Dreamstime)

Łódzcy policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej - tzw. łódzkiej ośmiornicy, która ma na swoim koncie uprowadzenia dla okupu, rozboje z bronią palną i kradzieże samochodów.

Członkom gangu zarzuca się m.in. podłożenie ładunków wybuchowych w centrum Łodzi.

Gangsterom przedstawiono ponad 100 zarzutów dotyczących lat 1997-2004, czyli okresu działania tzw. łódzkiej ośmiornicy. Grożą im kary do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali 13 mężczyzn w wieku od 37 do 55 lat podejrzanych o udział w jednej z większych na terenie Polski grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Podejrzanych zatrzymano na terenie Łodzi oraz Olsztyna.

_ - Część podejrzanych wpadła w swoich mieszkaniach, część była obezwładniania na ulicy po zatrzymaniu pojazdów, którymi się poruszali. Z uwagi na prawdopodobieństwo posiadania przez nich broni, zatrzymania wspierali policyjni antyterroryści _ - relacjonowała Kącka.

Zatrzymania to efekt trzyletniego śledztwa Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi i łódzkich policjantów. Według policji wśród podejrzanych są osoby uznawane za współtwórców zorganizowanej hierarchii łódzkiego środowiska przestępczego, m.in. przestępcy o pseudonimach _ Glut _, _ Baton _, _ Student _ i _ Ślepy _. Z ustaleń śledczych wynika, że podporządkowywali oni sobie także inne grupy przestępcze.

Okres największej aktywności gangu dotyczy lat 1997-2004. Sprawcy posługiwali się bronią i materiałami wybuchowymi. Byli wyjątkowo bezwzględni.

Przedstawione im zarzuty dotyczą m.in. podłożenia i doprowadzenia do eksplozji ładunku wybuchowego w restauracji przy ulicy Piotrkowskiej maju 1998 roku i w klubie przy al. Politechniki w Łodzi w grudniu tego samego roku.

Kolejne zarzuty to uprowadzenie w 2000 roku biznesmena, którego więzili kilka dni, zmuszając rodzinę do przekazania okupu oraz ponad 100 kradzieży samochodów osobowych i ciężarowych, za których zwrot często żądali okupu. W pojedynczych przypadkach straty sięgały blisko 400 tys. złotych.

Według policji podejrzani mają na swoim koncie także brutalne rozboje i kradzieże m.in. na jubilera i sklep z odzieżą.

Podczas przeszukań na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę, a także pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa dwa luksusowe samochody marki BMW i Renault. Prokuratura Apelacyjna ma zdecydować o skierowaniu do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Stanie przed sądem. Za pogryzienie policjanta W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
Oszust z Sosnowca wpadł po pięciu latach 42-latek ma na koncie m.in. oszustwa i czerpanie korzyści z prostytucji. Został zatrzymany w Irlandii i przekazany stronie polskiej.
Trener trampkarzy podejrzany o pedofilie Prokuratura nie ujawnia, czy podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyzna trafił już do aresztu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)