Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Litewski generał: Zagrożeniem mogą być rosyjscy "turyści" a nie czołgi

0
Podziel się:

Młodzi, krótko ostrzyżeni mężczyźni, dobrze zbudowani i elegancko ubrani mają nagle pojawić się bardzo licznie w Wilnie.

Litewski generał: Zagrożeniem mogą być rosyjscy "turyści" a nie czołgi
(Jonas/Flickr)

Generał Jonas Vytautas Zukas, obejmujący dowództwo nad litewskimi siłami zbrojnymi, nie sądzi, by Rosja najechała czołgami Litwę. Jego zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że rosyjscy bojownicy przyjadą jako turyści.

_ Naprawdę wątpię, by Rosja kiedykolwiek najechała nasz kraj czołgami, jak to zrobiła podczas drugiej wojny światowej _ - podkreślił Zukas w wywiadzie dla tygodnika _ Veidas _. Jego zdaniem Litwa powinna natomiast przygotować się na potencjalny kryzys, obejmujący podżeganie ludności cywilnej.

_ Turyści przylecą cywilnymi samolotami. Młodzi, krótko ostrzyżeni mężczyźni, dobrze zbudowani i elegancko ubrani, nagle pojawią się bardzo licznie w Wilnie. Nie przybędą jednego dnia, lecz w ciągu kilku tygodni. A potem nagle pojawią się mundury i broń _ - powiedział generał.

_ Jeśli dojdzie do jakichś zajść, podżegania cywilów, dystrybucji paszportów, to natychmiast potem pojawią się ludzie spoza Litwy, którzy poprzedniego dnia byli zwykłymi turystami. Musimy być na coś takiego przygotowani i mieć to na uwadze, jeśli zacznie się pojawiać kryzys _ - oświadczył Zukas.

Czytaj więcej w Money.pl
Litwa dostanie tańszy gaz z Rosji. O ile? Według niepotwierdzonych danych, cena gazu dla Litwy została zmniejszona o 24 proc. i będzie wynosiła około 370 dolarów USA za 1000 metrów sześciennych.
Rosja utrudnia Litwie transport ładunków Od dziś od granicy do urzędu celnego Litwini muszą jeździć pod eskortą.
Bruksela broni Litwy przed Rosją. Żąda... Władze w Wilnie traktują działania Moskwy jako dyskryminację.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)