Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lista leków refundowanych ponownie zmieniona

0
Podziel się:

- To są wzrosty o złotówkę, pięć czy dziesięć złotych. Najwyższa podwyżka to 115 złotych - tłumaczy resort zdrowia.

Lista leków refundowanych ponownie zmieniona
(Bartosz KRUPA/East News)
bEKWxtZx

Dziś zmieniły się ceny niektórych leków. Część z nich zdrożała, część - staniała. Największa dopłata wzrosła 115 złotych. Na liście znowu nie ma leków innowacyjnych.

Zmiany wprowadza obwieszczenie ministra zdrowia z wykazem leków refundowanych. W przypadku prawie 500 leków pacjenci zapłacą więcej. _ - To są wzrosty o złotówkę, pięć czy dziesięć złotych. Najwyższa dopłata, która wzrosła, wynosi 115 złotych. Jest to jednostkowy przypadek _- tłumaczy rzeczniczka resortu zdrowia Agnieszka Gołąbek.

Dotyczy to m.in. chorych na Alzheimera i schizofrenię. _ - Więcej pacjenci zapłacą za ponad 113 leków na chorobę Alzheimera, 100 do leczenia schizofrenii i blisko 40 depresji - _wyjaśnia Michał Pilkiewicz, szef IMS Polska.

bEKWxtZz

Dodaje, że dopłaty za niektóre leki będą niższe. Chodzi o leki na obniżenie poziomu cholesterolu i nadciśnienie. _ - Największe zmiany, to są spadki dopłat w przypadku leków obniżających poziom cholesterolu, bo to jest ponad 128 produktów, gdzie cenę się obniżyło _ - mówi Michał Pilkiewicz.

Jest to kolejna lista refundacyjna, która nie zawiera nowych substancji czynnych._ - Ta lista nie przynosi nam żadnych nowości w postaci produktów innowacyjnych - _ podkreśla szef IMS Polska.

Wykaz leków refundowanych zmienia się teraz co dwa miesiące. Poza wskazaniami rejestracyjnymi refundowanych jest 266 produktów leczniczych. Domagali się tego lekarze od wprowadzenia ustawy refundacyjnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące zmiany na liście refundacyjnej Od 1 września zmienią się ceny niektórych leków. Część podrożeje.
Aptekarze pod ścianą, wszystko przez... Sprzedaż leków refundowanych, w porównaniu z poprzednim rokiem, spadła o ponad 20 procent.
Pacjenci skarżą się na recepty. Podliczyli Od 2 do 13 lipca do Biura Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęło 190 sygnałów dotyczących nieprawidłowo wypisanych recept.
bEKWxuaa
KOMENTARZE
(0)