Notowania

kraków
20.09.2013 11:35

List gończy za "sądowym skoczkiem"

Poszukiwany jest 25-letni Radosław J., który po orzeczeniu wobec niego przez sąd tymczasowego aresztu, uciekł z budynku krakowskiego sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie wydała list gończy za 25-letnim Radosławem J., który w czwartek, po orzeczeniu wobec niego przez sąd tymczasowego aresztu, uciekł z budynku krakowskiego sądu.

Mężczyzna był doprowadzony do sądu w ramach śledztwa dotyczącego gangu narkotykowego. W tej sprawie policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dziewięć osób powiązanych ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

_ - Uznaliśmy, że mężczyzna będzie poszukiwany listem gończym z uwagi na bezskuteczność pościgu policyjnego _ - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty.

Dodał, że jeśli prokuratura otrzyma informacje o możliwości ucieczki poszukiwanego za granicę, zostanie wydany za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Radosław J. uciekł z krakowskiego sądu w czwartek już po tym, jak sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Wykorzystał moment, kiedy został rozkuty z kajdanek, by podpisał dokumenty. Zeskoczył przez uchylone okno na samochód, a następnie uciekł.

Policja zarządziła poszukiwania z udziałem m.in. helikoptera i psów tropiących. Poszukiwany ma 25 lat i ok. 175 cm wzrostu. Ubrany był w garnitur i czarne lakierki.

Czytaj więcej w Money.pl
Kardynał przyłączył się do marszu w Krakowie Kilkaset młodych osób przeszło przez Kraków w marszu milczenia po śmierci 23-letniego studenta Dawida, który został śmiertelnie ugodzony nożem na ulicy w centrum miasta przez 35-letniego napastnika.
Kraków - Kolejni byli esbecy podejrzani o bezprawne zatrzymanie Dwaj kolejni byli funkcjonariusze SB usłyszeli zarzuty za bezprawne, prewencyjne pozbawienie wolności 34 opozycjonistów 3 maja 1986 roku.
Tagi: kraków, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz