Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Likwidacji straży miejskiej chce kolejny kandydat na prezydenta Warszawy

0
Podziel się:

Polityk przypomina, że w ciągu ośmiu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz na straż miejską w stolicy wydano łącznie prawie miliard złotych.

Likwidacji straży miejskiej chce kolejny kandydat na prezydenta Warszawy
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Przemysław Wipler przekonywał, że należy zlikwidować tę służbę bo jej działanie jest - jego zdaniem - _ często patologiczne _. Jak mówił w ciągu ośmiu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz na straż miejską w stolicy wydano łącznie prawie miliard złotych. - _ Za tę kwotę można było wybudować jeden z obiecywanych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz w 2006 i 2010 roku mostów na Wiśle - _dodaje.

Program skierowany dla młodych mieszkańców Warszawy i Mazowsza zaprezentowała w poniedziałek młodzieżówka PO - Młodzi Demokraci.

Wipler przypomniał, że jego hasło wyborcze to _ Gospodarna Warszawa _; ocenił, że utrzymywanie przez stolicę straży miejskiej kłóci się z tym postulatem. Dodał, że jego partia opowiada się za przeprowadzaniem w poszczególnych miastach referendów dotyczących likwidacji straży. Według Wiplera, straż miejską trzeba zlikwidować, bo nie spełnia ona żadnych pożytecznych funkcji, a z jej pracowników zrobiono _ specjalistów od kontrolowania obnośnej sprzedaży sznurowadeł czy jajek _. Ponadto - uważa Wipler - działania straży miejskich są _ często patologiczne _.

Nawiązał w ten sposób do incydentu z udziałem straży miejskiej w Szczecinku. Tamtejsza prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie interwencji strażników miejskich wobec 20-letniego mężczyzny. Sprawa stała się głośna po tym jak w internecie został umieszczony film, z którego ma wynikać, że podczas interwencji strażników w pierwszych dniach października br., mężczyzna miał być bity, i wobec niego miał być użyty gaz. Straż miejska twierdzi, że zatrzymany zakłócał porządek publiczny i ubliżał funkcjonariuszom.

_ Do mnie osobiście docierały sygnały, że nie jest to zjawisko incydentalne. Niezależnie od tego czy to jest Szczecinek, Wrocław, czy Warszawa, należy się przyjrzeć, ile kosztuje ta struktura, którą po wydarzeniu w Szczecinku możemy nazwać straż +podpisz albo gaz+ _ - powiedział Wipler.

Z kolei kandydat PiS na prezydenta miasta Warszawy Jacek Sasin uczestniczył na Placu Bankowym w pikiecie najemców z dwóch budynków położonych przy ul. Skrzyneckiego w Marysinie Wawerskim. Mieszkańcy protestowali przeciwko pozbawianiu ich prawa pierwokupu lokali przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa oraz niemiecką spółkę Bilfinger. _ Wzywam prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz do pomocy mieszkańcom. Nie rozumiem ignorowania potrzeb warszawiaków. Dlaczego pani prezydent nie zrealizuje swoich obietnic wyborczych? _ - mówił Sasin. Kandydat PiS wezwał też prezydent Warszawy do debaty o przyszłości stolicy.

Młodzieżówka PO zaprezentowała w poniedziałek program skierowany do swych rówieśników ze stolicy i całego regionu. Jak mówiła na poniedziałkowej konwencji wyborczej szefowa Młodych Demokratów w Warszawie i kandydatka Platformy do sejmiku Mazowsza Kinga Gajewska, osoby do 30. roku życia stanowią prawie 40 proc. populacji Polski. _ Ktoś musi reprezentować ich potrzeby i oczekiwania. Jesteśmy aktywni, gotowi i pełni chęci do działania. Najwyższy czas abyśmy wykorzystali te możliwości _ - podkreśliła działaczka.

W programie Młodych Demokratów znalazły się m.in. postulaty rozwoju szkolnictwa zawodowego i technicznego, budowy nowych żłobków i przedszkoli oraz wsparcia finansowego dla nieprofesjonalnych teatrów, co - zdaniem MD - pozwoliłoby młodym na rozwijanie pasji i zainteresowań. Młodzieżówka Platformy proponuje też budowę nowych odkrytych basenów, a także małych centrów lekkoatletycznych. Młodzi Demokraci chcą ponadto, by w każdej warszawskiej dzielnicy zostały wyznaczone zostały specjalne _ strefy bez ciszy nocnej _, gdzie młodzież mogłaby się bawić tak, by nie zakłócać spokoju pozostałych mieszkańców stolicy.

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO) podkreśliła, że rządząca Warszawą ekipa prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz robi bardzo wiele _ z myślą o młodych ludziach _. _ Jeżeli spojrzymy na Warszawę dzisiaj, to Warszawa jest dla młodych ludzi: plaże nad Wisłą, ścieżki rowerowe. To naprawdę jest bardziej dla was, niż dla starszego pokolenia _ - powiedziała stołeczna radna Platformy.

Powodzenia swym młodszym kolegom w nadchodzących wyborach samorządowych życzył lider mazowieckiej PO, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. _ Młodzi mogą góry przenosić jeśli mają wizję, odwagę i co więcej - wywierają na nas presję. Macie prawo przenosić góry, co więcej - macie obowiązek wytyczać sobie taki ambitny szlak (...) Liczę na was, na was sukces _ - powiedział szef MAC.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzuty dla trzech strażników miejskich Strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania.
Brutalna interwencja strażników w Szczecinku Według doniesień lokalnej gazety "Temat Szczeciniecki" strażnicy pobili 20-letniego mężczyznę, którego wcześniej wepchnęli do radiowozu
Szpiedzy trafią za kratki? Dzisiaj decyzja Podejrzani o szpiegostwo dwaj mężczyźni trafią dziś za kratki? Aresztu dla zatrzymanych w środę dwóch mężczyzn chcą śledczy prowadzący sprawę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)