Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
16.07.2012 15:55

Likwidacja posterunków policji. Komendant tłumaczy

Reorganizacja a nie likwidacja - tak Komenda Główna Policji tłumaczy plany związane ze zmniejszaniem liczby posterunków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

*Reorganizacja a nie likwidacja - tak Komenda Główna Policji tłumaczy plany związane ze zmniejszaniem liczby posterunków w mniejszych miastach. *

Nadinspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji, wyjaśniał, że zmiany wynikają z potrzeby zwiększenia efektywności pracy funkcjonariuszy.

Komendant podkreślał, że o bezpieczeństwie obywateli nie decyduje liczba posterunków, tylko odpowiednie rozmieszczenie funkcjonariuszy w terenie. Dodał, że policjanci pełniący dotąd w posterunkach funkcje biurowe będą przesunięci do bezpośrednich zadań patrolowych.

Zdaniem Komendanta Głównego Policji, obawy o zlikwidowaniu patroli dzielnicowych są nieuzasadnione i zapewniał, że liczba policjantów nie zmieni się.

Komenda Główna Policji zaznacza, że posterunki, jako komórki organizacyjne, będą łączone w komisariaty. Według nadinspektora Marka Działoszyńskiego, w ten sposób czas oczekiwania na interwencję policjantów zostanie skrócony.

Według statystyk Komendy Głównej Policji, zmiany dotkną 277 posterunków policji. Wskutek reorganizacji ma powstać 27 nowych komisariatów. Największe zmiany, związane z łączeniem posterunków i przekształcaniem ich w komisariaty, dotyczą województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz